Pedagogai laikinai stabdo streiką

Nuo penktadienio visose rajono mokyklose darbas vyksta kaip įprasta. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Nuo penktadienio sustabdytas beveik dvi savaites trukęs pedagogų streikas. Vienos profsąjungos džiaugiasi, kad derantis su Vyriausybe pasiektas kompromisas, kitos replikuoja, jog toks susitarimas žemina pedagogus.
Švietimo skyriaus vedėjo teigimu, kurie teisūs – parodys laikas. Jam svarbiausia, kad dėl streiko nenukentėtų ugdymo kokybė.

Dalyvavo dvylika ugdymo įstaigų

Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė, aptardama rajone įvykusią protesto akciją, pasidžiaugė žemaičių aktyvumu. Ypač vieningi buvę telšiškiai – kasdien streikavo nuo 600 iki 700 pedagogų. Mažeikių rajonas taip pat buvo tarp aktyvesnių: pirmosiomis dienomis į jį įsiliejo po porą šimtų mokytojų. Tik antrąją savaitę kai kurie ėmė trauktis.
Iš viso streike dalyvavo dvylika mūsų rajono ugdymo įstaigų. Jeigu jis nebūtų sustabdytas – ruošėsi prisijungti dar trys.
„Aktyviausios buvo Pavasario, Senamiesčio pagrindinės ir Muzikos mokyklos. Jos streike išsilaikė nuo pat pradžių. O šiaip streiko metu vyko judėjimas – vienas ugdymo įstaigas keitė kitos“, –
pasakojo J. Čejauskienė.

Susitarimas patvirtintas parašais

Streikas sustabdytas po ketvirtadienį vykusio pasitarimo su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis dėl pedagogų atlyginimo didinimo. Jame dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Pradėdami neterminuotą streiką, mokytojai reikalavo 18 mln. eurų, paskui reikalavimus sumažino iki maždaug 12 mln. eurų.
Pasitarime buvo priimtas kompromisinis susitarimas – nuo rugsėjo 1 dienos papildomai skirti 8 milijonus eurų pedagogų atlyginimams didinti. Paskaičiuota, kad šios lėšos leis mokytojams atlyginimus padidinti vidutiniškai 3–4 proc. Ši papildoma suma bus skirta pedagogų, bet ne ugdymo įstaigų vadovų atlyginimams kelti.
Taip pat sutarta, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. bus panaikintos tarifinio atlygio „šakutės“ mokytojams, paliekant maksimalų koeficientą.
Streikavusiems pedagoginiams darbuotojams ir baigusiems streiką iki kovo 4 d. už streiko dienas bus pilnai išmokėtas darbo užmokestis, įvykdžius ugdymo programą.
Susitarimą dėl streiko užbaigimo pasirašė premjeras Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir keturių švietimo profesinių sąjungų vadovai.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Pedagogai laikinai stabdo streiką”

 1. Savas parašė:

  Kad Mazeikiuose nebuvo kam streikuojanciųjų, na gal kokie 10 mokytojų su Čejauskiene priešakyje iš Krakiu mokyklėlės, o visi kiti buvo užsmaugti savo direktorių, dirbt dirbt………….jokių streikų reikia planą vikdyti.

 2. manau, parašė:

  kad verta jiems didinti atlyginimus, nes greitai ateis diena, kai nebebus kam dirbti…

 3. Tomis parašė:

  Nebūkite amebomis tik patyliukais kalbančiais ir viskas bus gerai…

 4. Mažeikietis parašė:

  Uždarys kaimo mokyklas ir pridės miesčionims mokytojams po kelis eurus…

 5. Pritariu parašė:

  Šaunus komentaras.Gal ir mokytojai paskaitys ir susimastys,kad ne toks jų ypatingas išsilavinimas ir šitaip reikšmintis gėda.

 6. Kaip blogai parašė:

  Kaip blogai – mokiniams neplanuotos atostogos baigesi :(
  O mokytojams sumokes is visu musu ateme, niekam daugiau nekels, ir policinunkai, ir gaisrininkai, ir seseles, ir socialiniai darbuotojai didesnio atlyginimo negaus, nes jie negali streikuoti, bet mokytojai gaus po 10 E daugiau kas menesi, tai puikus bus padidejimas ;) Tai kaip ir pensijas kad padidino po 6 E pridejo kas menesi. ( Tuoj pasipils pasipiktinusiu mokytoju komentarai, kad visi kiti nenusipelne didesnio atlyginimo, nes niekas neturi tokio ypatingo issilavinimo kaip mokytojai, ir niekas daugiau nedirba atsakingesnio darbo uz mokytojo darba, ir visus tuoj isvadins bomzais ar panasiai, tik mieli mokytojai pamirsta, kad visu kitu profesiju zmoniu tarpe yra ju mokiniu tevai ir tikrai ne blogesni jie zmones uz mokytojus, ir dauguma taip pat turi aukstuosius issilavinimus)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto