Pedagogę ir tautodailininkę Žemaitijoje sulaikė geri žmonės

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiandien, rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos gimimo dieną, Tirkšliuose įteikiama jos vardo premija – šiemet ji paskirta ilgametei mokytojai, tautodailininkei, eilių kūrėjai, kelių poezijos knygelių autorei – Almai Krapauskienei.
Po poros metų aštuoniasdešimtmetį švęsianti šios premijos laureatė kukliai teigia nenusipelniusi tokio svarbaus įvertinimo – esą yra daug garbingesnių žmonių.

Mokyklos nepamiršta

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija teikiama ne už garbę – ja gali būti apdovanoti ir tyliai, ramiai, stropiai, sąžiningai savo darbą atliekantys žmonės, puoselėjantys švietėjiškas, kultūrines idėjas, savo gyvenimu galintys būti pavyzdžiu kitiems.
Šiomis savybėmis ir pasižymi Tirkšlių vidurinėje mokykloje (dabar Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla – V. M.) visą savo pedagoginę praktiką – keturiasdešimt vienerius metus – išdirbusi A. Krapauskienė.
Pedagoginis darbas jau seniai praeityje, bet mokytoja nepamiršta vienintelės savo darbovietės – dalyvauja mokyklos renginiuose, bendrauja su pedagogais, yra pažįstama tirkšliškių moksleivių. Prie jos spalvingų paveikslų tautodailininkę galime pamatyti visose Tirkšliuose vykstančiose šventėse, kituose žmonių susibūrimuose.

Žinia nustebino

Apie tai, kad jai paskirta Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija, A. Krapauskienė sužinojo tuoj po Savivaldybės tarybos sprendimo – apie tai jai pranešė buvusi mokinė.
„Šita žinia labai nustebino – tokio dalyko niekada nesitikėjau, nebuvau apie tai net galvojusi, todėl likau priblokšta. Tris apdovanojimus buvau gavusi kaip tautodailininkė, daug jų man skyrė mokykloje, bet tada aš dirbau, tikriausiai buvo už ką, o dabar jau pasenau ir atrodo, kad man tas apdovanojimas nepriklauso“, – samprotavo pašnekovė.
Mokykloje A. Krapauskienė dėstė gamtos pažinimą, geografiją, kelerius metus – dailę, vadovavo dramos būreliui.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Pedagogę ir tautodailininkę Žemaitijoje sulaikė geri žmonės”

  1. Alma parašė:

    Iš visos širdies sveikinu su tokiais aukštais pasiekimais savo buvusią auklėtoją bei geografijos mokytoją Almą Krapauskienę.
    Ji tikra šaunuolė ir tikra Žvaigždė. Linkiu jai stiprios sveikatos ir ilgų ilgų gyvenimo metų!!!
    Su pagarba ir didžiule meile buvusi auklėtinė Alma Spalvytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto