Pedagogų algų didinimas yra ilgalaikis prioritetas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo Naujų metų dešimtadaliu, arba apie 200 litų, didėja darželių auklėtojų atlyginimai. 32 litais didinamas mokinio krepšelis. 2015 m. jis sudarys 3380 Lt, arba 980 Eur.

Ministras mano, kad pinigų pakaks

„Kitų metų valstybės biudžeto projektas palankus švietimui. Finansavimas auga 47 mln. Lt, iš jų 30 mln. skiriami auklėtojų algoms didinti. Tačiau to nepakanka. Atsižvelgiant į mokytojų darbo sudėtingumą ir svarbą visuomenei, būtina gerinti pedagogų darbo apmokėjimo sąlygas, atkurti iki krizės buvusią situaciją ir svarstyti tolesnio pedagogų darbo užmokesčio didinimo galimybes. Turi būti tobulinama ir pati darbo apmokėjimo sistema, kad ji motyvuotų siekti gerų darbo rezultatų ir būtų užtikrinta ugdymo kokybė. Finansavimo ir pedagogų algų didinimas yra ilgalaikis mano ir ministerijos prioritetas,“ – sakė švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Kitąmet reikės per 100 mln. Lt.

Švietimo ir mokslo ministerija siūlo nuo kitų mokslo metų pakelti minimalią pedagogų tarnybinių koeficientų ribą iki vidurkio ir palaipsniui didinti atlygio koeficientą. Papildomai 2015–2016 m. tam reikėtų per 100 mln. Lt.
Taip pat svarstyti Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymai, kaip užtikrinti stabilesnį mokytojų darbo krūvį ir užmokestį mažėjant mokinių skaičiui.
Nuo 2016 m. siūloma taikyti naują ugdymo finansavimo metodiką – keičiant mokinio krepšelį klasės krepšeliu. Tai leistų užtikrinti adekvatų ugdymo finansavimą, mažėjant mokinių skaičiui ir mokytojų darbo krūviui. Kitąmet nauja metodika būtų išbandoma kai kuriose savivaldybėse.
Pristatytos galimybės įvesti etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, užtikrinantį stabilesnį pedagogų darbo krūvį ir užmokestį.

Veiks fondas

Nuo 2015 m. veiks fondas, užtikrinantis socialines garantijas pedagogams, dėl pensinio amžiaus ar kitų priežasčių paliekantiems švietimo sistemą. Tam numatyta 6 mln. Lt.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vidutinis mokytojų bruto (ikimokestinis) darbo užmokestis 2014 m. II ketvirtį sudarė 2 640 Lt ir buvo 284 Lt (arba 12 proc.) didesnis nei vidutinis darbo užmokestis šalyje arba 177 Lt (arba 7,2 proc.) didesnis nei vidutinis darbo užmokestis valstybės sektoriuje. Tačiau pastebėtina, kad dėl mažėjančio mokinių skaičiaus darosi vis sunkiau suformuoti pilną mokytojo darbo krūvį, todėl dalies mokytojų atlyginimai yra mažesni.

3 Atsakymai į “Pedagogų algų didinimas yra ilgalaikis prioritetas”

  1. to jo parašė:

    tegul tamstos vaikas sąžiningai dirba pamokoje, o ne telefoną maigo ar snaudžia, tegul paruošia visus namų darbus ir neaikčioja, kad atostogos (nors iki jų dar 4 dienos) ir mokytojas neturi teisės užduoti namų darbų, tai nė korepetitorių nereikės.

  2. Ginte parašė:

    „Pedagogų algų didinimas yra ilgalaikis prioritetas“- taip taip, kas galėtų paneigti, kad ne 20-iai metų. Duona kainuos 5 eurus pedagogas gaus 1000 euru. Taip pat kaip dabar. Atsibuskit pagaliau jau darželinukas į darželi – lopšelį daigiau dienpinigiu atsineša nei ikimokiklinis pedagogas gali skirti sau dienai, o apie mokiklinukus net nekalbu.

  3. jo parašė:

    Daugelis pedagogų gudrauja moksleivių atžvilgių! Nekokybiškai atlieka savo darbą,o moksleiviai priversti samdytis kopetitorius,dažnisusia,tuos pačius mokytojus,arba jų kolegas! Į tai reikia atkreipti didžiulį dėmesi,kad ne visimoksleivių tėvai išgali samdyti papildomą mokymą savo vaikams . Tas vyksta,vyresnių klasių moksleiviams,kurie nori gerais pažymiais baigti gimnazijas,kad įstoti į norimą specialybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto