Pedagogų atlyginimams trūksta pinigų

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Kai kuriose ugdymo įstaigose ėmė strigti pedagogų atlyginimai. Prognozuojama, kad iki metų pabaigos ši problema dar labiau aštrės: apytiksliais skaičiavimais, atlyginimams išmokėti trūksta apie 150 tūkst. eurų.
Situaciją apsunkina ir tai, kad dėl sumažėjusio moksleivių skaičiaus Švietimo ir mokslo ministerijai teks grąžinti 100 tūkst. eurų. Švietimiečiai ir savivaldos atstovai lyg susitarę kalba apie finansavimo metodikos keitimą ir laukia permainų iš būsimos valdžios. Išeičių, kaip išgyventi sunkų laikotarpį, ieško ir Savivaldybės administracija bei politikai.

Apie tai plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

25 Atsakymai į “Pedagogų atlyginimams trūksta pinigų”

 1. parašė:

  O Švietimo skyriaus valdininkų algoms ar pinigų netrūksta?
  Mokyklų mokinių mažėja, mokyklos uždaromas, o švietimo skyrius pučiasi.

 2. nuomonė parašė:

  Nenuostabu dėl kai kurių komentarų,juk pilnatis artėja,paūmėja psichinės ligos.:(

 3. Vladimiras buves partkomietis parašė:

  Nisutinku su Boleslova, Rozalija ir Julijona, pinigu riaikia prasyti pas giarbiama Putina i dar pas jo korisa Brazovski oi tas jau numires. Bet gi AMB vagis buvo kaip riata, jis ciuju ir triusikus is savo motinos butu pavoges, jei kas juos nupirkes butu. Prie ko cia AMB sakysit, ogi prie to, jog to vagies mokiniai, daugumos rajonu vadovais patape, tai va, koks mokytojas, tokie ir mokyniai, va todel Lietuva tokia atsilikus. Estai neprileido prie valdzios musiskio AMB analogo, va ir rezultatas pas juos…

 4. Boleslova, lietuvių kalbos mokytoja parašė:

  Esu lietuvių kalbos mokytoja. Man jau 75 metai. Aš irgi matau, kad atlyginimams pinigų reikia prašyti naujojo JAV prezidento. Kitos išeities Lietuvoje nėra.

 5. Rozalijai ir Julijai parašė:

  Judvi gal geriau pas ką nors smegenų paprašykit :-)

 6. Bronius parašė:

  Ne pinigų, o šeimininko nėra rajone. Kur protas laikyti pustuštes Sodų, Pavasario mokyklas. Jau senai bent viena jų reikėjo uždaryti, arba ten perkelti pradines mokyklas. Vėjais gali iššvaistyti ir milijardus, o po to grąžyti rankas, kad trūksta pinigų. Apgailėtina

 7. Julija parašė:

  Pritariu 200 procentu Rozalijai. Reikia butinai prasyti pinigu naujojo Amerikos Prezidento ir tiketis pagalbos .

 8. lolita parašė:

  artėja Kalėdos graži šventė..siūlau visiem Mažeikų rajono,miesto gyventojams kas gali paaukoti po1eurą..galima ir daugiau mokytojų atlyginimams išmokėti jug visi kažkada buvote mokiniai…sušildysim sielas…

 9. ole parašė:

  Rozalija-pedagogė:) praŠYTI AR TAIP VAIKUS MOKAI va kokie pedagogai tokie ir atlyginimai:))

 10. iki parašė:

  Pedagogams neužtenka pinigų varganiems atlyginimams išmokėti, tegu rajono valdžia mažiau skiria pinigų Mažeikių AP už mokinių vežimą, pažiūrėkit kokie ten vadovų atlyginimai, įmonė neturi nė 100 darbuotojų o vadovai 3, kurių vidutinis atlyginimas po 2200eur., tai savivaldybės valdoma įmonė.

 11. E.V. parašė:

  Ir vėl gvildenant švietimo problemas reklama „Santarvėje“ mums siūlo išgerti „Trejų devynerių“. Kada tai baigsis?

 12. Rozalija,Mažeikiai parašė:

  Esu jau daug metų dirbanti pedagogė. Manau, kad pinigų reikia prašyti naująjį JAV prezidentą.Tai kas, kad gautume pinigus doreliais.

 13. Va, va... parašė:

  Nebūtina lysti i kaimo mokyklėles, ten gi ta mokyklėlė laiko visa bendruomene, bet mažinkit mieste, sujunkit pradines mok.išskirstykit vaikucius pagal gyvenamas vietas . Tai kiek tada pinigeliu sutaupytu?

 14. nesvarbu parašė:

  Man net keista, kad švietimo skyriaus vedėjas ir administracijos direktorius nemato ar nenori matyti. kad mokiniai iš Mažeikių į kai kurias mokyklas atvežami į antrą pamoką ir išvežami po penkių pamokų, tai už ką mokytojams reikia mokėti atlyginimą, kad pamokoje sėdi 3 mokiniai. Leiskit paklausti kam tokios mokyklos reikalingos, pinigams išplauti?

 15. to savas parašė:

  tai viešinkite, jei žinote… matyt, nelabai žinote, tik spėliojate :)

 16. Savas parašė:

  O yra tokiose įstaigose, dar etatu slėpimai, arba tų etatų iš vis nėra, bet direktorė (ius) prirašo pedagogui tipo tu dirbi ant 1,5 etato, bet algų dieną turi 0,5 atiduoti tos įstaigos valdžiai. Manau mūsų gerbiamas švietimo vedėjas Stonkus turėtų pasidomėti tokiais dalykais, arba jis pats dalyvauja tose aferose. Arba pradėsim viešint tų įstaigų vadovus jei jie nesiims priemonių, nes vyksta valdiškose įstaigose dviguba buhalterija………..

 17. Gintaras parašė:

  Kaip ir kas met prieš metų pabaiga pradeda trūkti pinigų.Kiek jau metų kartojasi?

 18. parašė:

  Pesimistui: nerašyk to, ko neišmanai. Visai nesusigaudai apie mokyklos finansavimą ir rašinėji. Mokytojams algos mokamos iš mokinio krepšelio, nėra mokinių, nėra pinigų, tad direktorius čia ne prie ko. gaila, kad anonimiškumas leidžia leidžia laisvai reikštis debilumui.

 19. Įžvalgi skaitytoja parašė:

  Mielieji, klystate, kad pedagogų atlyginimai priklauso nuo direktorių. Pažvelkime, kiek kaimo mokyklose yra mokinių, kiek klasių komplektų ir koks metinis mokinio krepšelis įstaigai. Nejaugi mokyklų vadovai nesupažindina pedagogų? Tai va, su darbuotojais reikia atsiskaityti, darbo norim turėti, o atlyginimams pinigų nėra? MK didžiausią vaidmenį ir vaidina, todėl tarp mokyklų vyksta konkurencija, kas daugiau vaikų prisivilios iš kaimynino. Mokykla, neturinti 50 vaikų – sėdi bankrote… Domiuosi aš ta metodika, ir galiu drąsiai teigti, kad kalti yra mūsų vyriausybės sprendimai: mokinio krepšelis, mokinių skaičius klasėje, mokinių kontingentas, tinklo optimizavimas ir t.t. Prieš rugsėjį – direktoriai, pavaduotojai (kai kurie) komplektuoja klases, stengiasi, kad išliktų mokykla, kad tam pedagogui būtų darbo – bet… viskas priklauso nuo rugsėjo 1-os., kiek susirenka mokinių. Tai yra tokia tiesa!

 20. Jonis to klaustukui parašė:

  Vai kaip noreciau kad Tamstos vaikai vaziuotu i mokykla i Siaulius ,nes ko jau cia smulkintis stambint tai stambint,ale bi tik zmonems kalbet prie ko pinigu algoms trukumas ir mokyklu skaicius ir taip jau vaikai vos ne gyvena tose mokyklose ryte kol nukeliauja vakare gryzta su tamsa (cia apie kaimu mokinukus) jau tikrai absurdas gydytis vaziuojam i Klaipeda ,mokytis …..ir vis taupom taupom bet kaip ubagai taip ubagai

 21. Pesimistas parašė:

  Kol visą mokyklos biudžetą valdys karaliukas (direktorius), nieko kito ir nelaukit. Niekas, išskyrus direktorių (neskaitant finansininko) mokyklose nežino, kur ir kaip naudojami mokyklos finansai. Priedai,pavadavimai,pirkimai ir t.t. mokami kaip nori ir kam nori. O nori tam, kas „tarnauja“, ir niekas to nekontroliuoja. Niekam tai ne naujiena. Ir po to stebimės, kad eiliniams pedagogams trūksta pinigų atlyginimams. Ne tvarką keisti o direktorių vienvaldystę.
  Ne visur taip,bet tai jau laimingos išimtys mokyklų kolektyvams.

 22. Rokas parašė:

  O kodel pedagogam nera pinigų, tegul valdzia sau apsikarpo ir uzteks visiems

 23. ??? parašė:

  Mokinių mažėja, faktas, 20 vaikų 30 mokytojų.Mielieji valdininkai reikia tik Jusų tvirto apsisprendimo,junkit mokyklas. Suprantama skaudu del tose mokyklose dirbančiu, bet tokia realybe.

 24. ginte parašė:

  Tikriausiai ir 13- ajam atlyginimui ir kalėdinėms premijoms pinigų turėsit? Tik pedagogų atlyginimams ne?

 25. o mero parašė:

  patarėjams užtenka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto