Pedagogų mitinge dalyvavo ir mažeikiškiai

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Vyriausybės vykdoma švietimo politika nepatenkinti pedagogai surengė mitingą. Jame dalyvavo ir būrys pedagogų iš Mažeikių.

Mažeikiškė sakė kalbą

Neoficialiais duomenimis, švietimo darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų mitinge dalyvavo  apie 2000 pedagogų. Jis prasidėjo šv. Mišiomis. Vėliau mitinguotojai nuo Katedros aikštės patraukė
prie Vyriausybės rūmų.
Į akciją atvykę pedagogai atsigabeno lagaminus, kurie simbolizavo mažą darbo užmokestį ir emigracijos problemas.
Iš Mažeikių į mitingą išvyko trisdešimt pedagogų, drauge važiavo ir apie dvidešimt akmeniškių.
„Buvome gerai pasiruošę: susiradome net sovietmečio laikų lagaminų, turėjome iš žilvičių drožtų
švilpių, plakatų“, – džiaugsmu su „Santarve“ dalijosi Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė.
Mitingo organizatoriai mažeikiškę įtraukė į kalbą sakiusiųjų sąrašą. Savo kalbą ji pavadino „Kaltųjų medžioklė su varovais“.
J. Čejauskienė sakė, kad, kurdama savo pasisakymą, rėmėsi švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės viename socialiniame tinkle paskelbtais samprotavimais. Esą ji bandė dėl situacijos švietime apkaltinti tik kitus.

Išsakyti reikalavimai

Mitingą ir vasario 22 d. prasidedantį neterminuotą švietimo šakos streiką organizuoja šešios profesinės sąjungos: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.
Mitingo metu pedagogai reikalavo atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 metų sausio 1 dieną. Tam iki rugsėjo 1 dienos reikėtų jį padidinti nuo dabartinių 1045 eurų iki 1093 eurų.
Profesinių sąjungų nariai taip pat prašė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etatui padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio atlygio koeficientus: nuo 2016 m. sausio 1 d. – 10 proc., o nuo rugsėjo 1 d. – dar 5 proc. ir nuo 2017 m. sausio 1 d. –10 proc.
Mitinguotojai reikalaus palaipsniui kelti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientus: nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc., rugsėjo 1 d. – 5 proc., o nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.
Jų sąraše yra reikalavimas šių metų valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. eurų išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.
Profesinės sąjungos nariai prašo kitąmet mažinti vaikų skaičių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5–3 metų grupėse iki 10, 3–7 metų – iki 15 vaikų, bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasėse iki 22, 5–12 klasėse iki 25 mokinių.

10 Atsakymų į “Pedagogų mitinge dalyvavo ir mažeikiškiai”

 1. manau kitaip parašė:

  Nė vieno mokytojo komentaro… o tie kurie mano, kad mokytojas mažai dirba ar daug uždirba pabandykite nors vieną dieną atsistoti prieš klasę, kurioje 27 mokiniai iš jų 3 palengvintomis programomis, o kiek su elgesio sutrikimais… Visi norime dvasingų vaikų, mąstančių motyvuotų. Mokytojas – šiandien tik paslaugų tiekėjas, kuris neįperka net geros knygos,.

 2. Poniai, Ginai, parašė:

  Aš už tai kad mokytų jauni mokytojai. Gaila, bet, senolės sėdi prisiklijavusios prie kėdžių ir niekaip neina jų iš ten išlupti. Reikia visus, kam priklauso- į užtarnautą poilsį. Pirmiausia turi išeiti direktoriai. MAŽEIKIAMS verkiant reikia jaunų žmonių savivaldybėje, švietime.

 3. man parašė:

  atrodo kad mokit verkslena be reikaol , turim seimoj tamsta mokytoja ji apsiginus visus laip vaziuoja i stazotes ir nebedavoja, nes geras atlyg , o dar kiek atostogu turi , ocia tos verkslena tegu uzleidzia vieta max pardavejom paziurekit kiek ten pedagogu dirba .

 4. mokinys Ginai parašė:

  Tai , kad pastoviai streikuoja mokytojai ir nebuvo kam mokinti (tėvai dirba užsienyje , nes jų netenkino Lietuvoje gaunama alga) .Aš nesuprantu mokytojų: Lietuva pavojuje- tuoj rusai ryt, gal poryt užpuls Lietuvą , o jie, streikuotojai, didesnės algos reikalauja . Jokiu būdu dabar negalima mokytojams didinti algų , nes reikia pirkti ginklus .Patriotai mokytojai net iš dabartinės gaunamos algos galėtų dalį pinigų pervesti į LR Krašto apsaugos ministeriją .

 5. Gina parašė:

  Man labai gaila tų komentatorių . Matyt jų niekas nemokė Liko bejausmiai, pikti.Kodėl baigę studijas jauni pedagogai nesiveržia į mokyklą ? Juk čia taip lengva. Už nieką moka pinigus.

 6. mokinys parašė:

  Per mokslo metus atlikite savo pareigą -mokykite vaikus , o streikams visą vasarą turite.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Mažeikiuose ir taip mažiausios algos slaugytojoms, mokytojams ir kt. biudžetiniams. Tai skirsto savivaldybė. Išgirdome, kad buvusi mažeikiškė pareiškė, kad Paneveržyje slaugytojos uždirba iki 600 eurų, o pas mus 340eurų. Kada pabus valdžia ir susirūpins, kad nei vaikų į mokslus išleisi, nei ORIAI gyvensi už minimumą. Biudžetinius, išskyrus SODRA, skriaudžia iki paskutinio grašio. Jei taip ir toliau bus, spręsime kur dingsta skirti valstybės pinigai mūsų rajonui? Kodėl kituose rajonuose 260 eurų uždirba už tą pati darbą daugiau?

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  pražiotos gerklės ir tusčios galvos,toks prf.portretas

 9. as parašė:

  Rita nenusipezek

 10. Rita parašė:

  Oi oi gauna kiek reikia.nera per mazos algos.lai nesusireiksmina.darbas kaip visu, siuvejo, pardavejo, statyboninko.kiekvienas dirba.o jie gauna gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto