Penkiasdešimt metų buvusių klasės draugų toli neišblaškė

Autoriaus nuotrauka

Į Merkelio Račkausko gimnaziją po 50-ies metų rinkosi tuometinės Mažeikių 1-osios vidurinės mokyklos 39-os laidos abiturientai. Dvi klases tada baigė 48 vienuoliktokai, dabar jų susirinko aštuoniolika.
Šią kartą aplenkė emigracijos vajus – visi tebegyvena čia pat, Lietuvoje. Vieni jų pasilikę Mažeikiuose, kai kuriuos likimas nuvedė į kitus šalies miestus. 

Susitikimą organizavusi mažeikiškė Vida Vilimaitė vis nerimavo, ar buvę jos klasiokai ir gretutinės klasės mokiniai atvyks: vieni gyvena Mažeikiuose, kiti – išsimėtę po Lietuvą: Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, Akmenėje. Bet beveik trečdalis iš 39-osios laidos abiturientų vis dėlto atvyko: rinkdamiesi buvusios mokyklos vestibiulyje iš pradžių nedrąsiai, bet draugiškai šypsojosi, glėbesčiavosi, buvo ir tokių, kurie stengėsi prisiminti tikrai matytą veidą, bet primirštą pavardę. Kai kas atėjo vienas, kai ką atlydėjo vyras ar žmona.
Visus čia vienijo šitos mokyklos koridoriai, klasės, dabar jau Anapilin išėjusios jų auklėtojos: A klasės – matematikė Michalina Tekorienė, B – istorikė Stefa Rubšienė.
Tradicinė bendra nuotrauka, ekskursija po mokyklą, dabartinės M. Račkausko gimnazijos direktorės Astos Žukauskienės pasakojimas apie gimnazijos veiklą, pasiekimus, ir pagaliau jie lieka vieni su savo pasakojimais, prisiminimais, tuometiniais išgyvenimais ir dabarties gyvenimu.

Plačiau apie susitikimą  – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Penkiasdešimt metų buvusių klasės draugų toli neišblaškė”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Mes, 40 laidos A klasė renkamės kas 5 metai. Jausmas nuostabus. Kitąmet rinksimės taip pat.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    labai grazu susibegti po sitiek metu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto