Penktadienį prasidėjo balsavimas namuose

Per pirmąjį turą namuose balsavo 512 rinkėjų, šiuo metu taip balsuoti yra pareiškę norą šiek tiek daugiau rinkėjų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antrajame rinkimų į Seimą ture prasidėjo balsavimas namuose. Taip bus galima balsuoti penktadienį ir šeštadienį. Tokį balsavimą pasirinko šiek tiek daugiau mažeikiškių negu per pirmąjį turą.

Namuose – dvi dienas

Balsuoti namuose gali tik šie rinkėjai: neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, sukakę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę, yra pateikę Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose ir yra įrašyti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus.
Mažeikių rinkimų apygardos pirmininko pavaduotojo Romualdo Milevičiaus duomenimis, per pirmąjį turą namuose balsavo 512 rinkėjų, šiuo metu taip balsuoti yra pareiškę norą šiek tiek daugiau rinkėjų.

Aktyvumas buvo mažesnis

Trečiadienį ir ketvirtadienį vyko išankstinis balsavimas. Balsuoti iš anksto galėjo rinkėjai, kurie rinkimų dieną negalės atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę.
Balsuoti paštu galėjo rinkėjai, kurie yra gydymo, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, atliekantys karinę tarnybą, taip pat esantys laisvės atėmimo įstaigose.
R. Milevičius pastebėjo, kad kol kas rinkėjų aktyvumas mažesnis. Jei per pirmąjį turą iš anksto balsavo 460 apygardos rinkėjų, per antrąjį – tik 303.

Skundžiasi dėl prastų kelių

Mažeikių rinkimų apygardos komisijos pirmininko pavaduotojas pasidžiaugė, kad kol kas skundų dėl rinkimų procedūrų pažeidimų negauta. Tačiau iš kaimiškųjų apylinkių sulaukta nusiskundimų, kad pabjurus orams dėl prastų kelių sunku nuvykti pas kai kuriuos rinkėjus, kurie pareiškė norą balsuoti namuose.
Apygardos komisija susisiekė su kaimo seniūnijomis, seniūnai pažadėjo problemą išspręsti.

Balsavimai sekmadienį

Vienmandatininkų dvikovoje Mažeikių rinkimų apygardos rinkėjai rinksis tarp „tvarkiečio“ Kęstučio Bartkevičiaus ir socialdemokratės Laimos Nagienės, Skuodo-Mažeikių apygardos – tarp konservatoriaus Gedimino Anužio ir „darbietės“ Audronės Pitrėnienės.
Vienmandatėse rinkimų apygardose antrasis Seimo rinkimų turas vyks sekmadienį nuo 7 iki 20 val.

2 Atsakymai į “Penktadienį prasidėjo balsavimas namuose”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Saunuole Asta.JOS PAVYZDZIU PASEKITE IR VISI KITI.V37V

  2. Asta parašė:

    Jau isbalsavome uz Laima Nagiene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto