Pensijas žadama kompensuoti iš ekonomikos augimo ir kovos su šešėliu rezultatų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Konstituciniam Teismui (KT) penktadienį įpareigojus Seimą spręsti pensijų kompensavimo klausimą, Premjeras Algirdas Butkevičius žada jas pradėti grąžinti jau šiemet.

Mano, kad rezervų yra

Vyriausybės vadovas įvardijo du pensijų grąžinimo finansinius šaltinius.
„Visus įsipareigojimus įgyvendinsime, atsižvelgdami į finansines galimybes ir šiemet mes tikrai pradėsime grąžinti konservatorių laikais sumažintas pensijas. Dabar yra viskas skaičiuojama ir bus pateiktas pensijų kompensavimo mechanizmas“, – penktadienį po valdančiųjų pasitarimo Seime sakė A. Butkevičius.
Anot jo, tai planuojama daryti ne tik iš ekonomikos augimo, bet ir pasitarus su institucijomis, kurios yra atsakingos už kovą su šešėline ekonomika, kontrabanda.
„Manau, kad ten irgi yra rezervų“, – tvirtina premjeras.

Vykdys Konstitucinio teismo sprendimą

KT penktadienį išaiškino, jog valstybėje nebelikus ypatingos situacijos ir atsiradus prielaidoms pagal objektyvius duomenis – ekonominius rodiklius – įvertinti valstybės išgales, visiems asmenims turi būti užtikrintas jų patirtų praradimų, atsiradusių sumažinus senatvės pensijas, teisingas kompensavimas. Tai pagal Konstituciją gali būti tinkamai užtikrinta tik remiantis Seimo nustatytais patirtų praradimų kompensavimo dydžiais ir terminais.
Sprendime pažymėta, kad praradimai, atsiradę senatvės pensijas sumažinus įstatymo nuostatomis, kurios buvo pripažintomis prieštaraujančiomis Konstitucijai, turi būti kompensuoti visa apimtimi, o praradimai, atsiradę šias pensijas sumažinus įstatymo nuostatomis, pripažintomis neprieštaraujančiomis Konstitucijai, pagal valstybės išgales turi būti kompensuoti teisingai, tačiau nebūtinai visa apimtimi.
Konstitucinis Teismas taip pat išaiškino, kad Seimas turi nustatyti kompensacijų mokėjimo pradžią ir tinkamą laikotarpį, per kurį dėl senatvės pensijų mažinimo atsiradę praradimai bus kompensuoti. Tai nustatydamas jis turi atsižvelgti į ypatingos situacijos padarinius ir valstybės išgales, be kita ko, į įvairius valstybės prisiimtus įsipareigojimus, susijusius su finansine drausme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto