Pensijų kompensavimui šiemet Vyriausybė skiria 90 mln. litų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per ekonominę krizę sumažintos pensijos bus pradėtos kompensuoti šių metų pabaigoje, teigia Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Penktadalis numatytų pinigų

Pasak Vyriausybės vadovo, šiemet iš valstybės biudžeto pensijų kompensavimui bus skiriama 90 mln. litų, t. y. penktadalis visų pensijoms kompensuoti numatytų pinigų.
„Tikimės, kad 90 mln. litų bus išmokėti ketvirtajame šių metų ketvirtyje. Prieš tai reikia sutvarkyti duomenų bazes ir įsigyti kai kurias informacines technologijas“, – sakė A. Butkevičius.
Pasak Ministro Pirmininko, šiemet bus pradėtos kompensuoti senatvės pensijos pensininkams, kurie nėra įsipareigoję darbo santykiais.
„Yra parašyta, jog senatvės pensijos bus išmokėtos pensininkams, kurie neturi pajamų pagal darbo santykius. Likusi dalis bus išmokėta 2015 ir 2016 metais“, – žadėjo Premjeras.
Anot A. Butkevičiaus, Vyriausybė pensijoms kompensuoti yra numačiusi 450 mln. litų. 20 proc. šių pinigų bus išmokėta šiemet, kitais ir dar kitais metais bus išmokėta po 40 proc. visų lėšų.

Valstybės tarnautojams teks palaukti

Pensijos turėtų būti kompensuotos maždaug pusei milijono šalies pensininkų.
Premjeras taip pat atskleidė, kad per ekonominį sunkmetį sumažintų valstybės tarnautojų algų klausimas nukeltas į kitų metų gegužę.
„Kompensavimo už sumažintą darbo užmokestį tvarkos priėmimą nukeliame į 2015 m. gegužės 1 d. dėl Konstitucinio teismo (KT) visiškai neseniai pateikto išaiškinimo, kad galima atsižvelgti į esamą ekonominę ir finansinę situaciją. Taip pat manome, kad reikėtų atsižvelgti ir į geopolitinę situaciją, kuri yra šiuo metu. Iki 2015 m. gegužės 1 d. bus parengta kompensavimo tvarka“, – sakė A. Butkevičius.

One Reply to “Pensijų kompensavimui šiemet Vyriausybė skiria 90 mln. litų”

  1. juzis parašė:

    valstybe neranda pinigu pavogtu pensiju grazinimui,o kur dindo 4-ri mlrd .is SNOR-o banko pavogti pinigai ,juk vagys zinomi ,suma zinoma ,kame reikalas,gal todel ,kad vagis uoliai gina grybauskaite ir jos kiseninis prokuroras valys ,stai kur yra MUSU pinigai,tik juos pasisavino musu isringtieji

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto