Per gaisrą Sedos seniūnijoje žuvo senolis

Dėl didelio vėjo gyvenamasis namas supleškėjo itin greitai. Nuotrauka iš Mažeikių PGT archyvo

Antradienio naktį Domėnų kaime (Sedos seniūnija) kilęs gaisras pražudė septyniasdešimtmetį vyriškį.
Giminaitį prižiūrėjusiai šeimai pavyko išgelbėti savo keturias atžalas, tačiau iš ugnies gniaužtų išgelbėti senolio nespėjo – jo kambaryje sprogo dujų balionas.
Tai antra gaisro auka šiais metais.

Sudegė per gerą valandą

Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius santarvė.lt pasakojo, kad jaunos šeimos būstas užsidegė apie trečią valandą nakties. Gaisrą pajutę trisdešimtmečiai iššoko pro langą vienmarškiniai: jie suspėjo išgelbėti savo keturias atžalas, tačiau kartu gyvenančio senolio – ne. Šeimos prižiūrėto neįgalaus senolio kambaryje sprogo dujų balionas.
„Vėjas didelis, liepsnas nešė, tad per gerą valandą supleškėjo visas namas. Viskas sudegė: ir truputį pinigų turėjo, ir dokumentai,“ – dėl nelaimės apgailestavo seniūnas.
Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas santarvė.lt sakė, kad ugniagesiams atvykus į nelaimės vietą, namas jau degė atvira liepsna, o stogas buvo sukritęs.
Gelbėtojams pavyko išsaugoti tik šalia sudegusio namo stovintį ūkinį pastatą. Taip pat išliko ir tik iš dalies apdegė automobilis „Audi 80“.
Tikslios gaisro priežastys paaiškės po ekspertų tyrimo. Pirminiais duomenimis, manoma, kad gaisras kilo nutekėjus dujoms.

Nukentėjusiesiems ieško pagalbos

Be namų liko šeima su keturiais mažamečiais vaikais: trim berniukais ir mergaite. Vyriausiajam berniukui devyneri, jaunesni pametinukai – šešerių ir penkerių metų amžiaus, o mažiausiajai mergaitei – treji. Nukentėjusieji kol kas prisiglaudė pas vyro motiną Uikių kaime.
Sedos seniūnas A. Grinkevičius santarvė.lt sakė, kad tvarkingai gyvenančiai šeimai bus pasiūlytas socialinis būstas Sedoje.
„Tėvai darbo neturi, bet kažkaip verčiasi. Šįryt aptarėme, kad organizuosime drabužių rinkimą tiek vaikams, tiek tėvams. Prašysime žmonių ir lėšų paaukoti. Dabar svarbu juos apgyvendinti, kokių baldų, drabužių parūpinti. Jie kalbėjo, kad savo sodybą planuoja atstatyti – visgi paliko ūkiniai pastatai. Ieškosime, kuo galėtume padėti,“ – žadėjo pašnekovas.
Antradienio rytą nuo gaisro nukentėjusią šeimą aplankė rajono valdžios atstovai. Savivaldybės meras Antanas Tenys taip pat žadėjo surasti pinigų domėniškiams.
Sedos seniūnas A. Grinkevičius prisiminė, kad panaši nelaimė tame pačiame kaime nutiko prieš porą metų. Tąkart liepsnose žuvo neįgali moteris, o gaisras kilo dėl neatsargaus rūkymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto