Per mėnesį pabrango importiniai konservai, atpigo pieno gaminiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per mėnesį, lyginant birželio ir gegužės mėnesius, iš importuotų prekių šiek tiek pabrango gyvūninės kilmės produktai ir konservuoti vaisiai ir daržovės, o atpigo pieno gaminiai.
Iš eksportuotų prekių pabrango vaisių ir daržovių konservai, o atpigo trikotažo gaminiai.

Labiausiai brango atvežtiniai gyvūninės kilmės produktai

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per mėnesį iš importuotų prekių daugiausia pabrango gyvi gyvūnai ir gyvūninės kilmės produktai – 5,8 procento, perdirbti ir konservuoti vaisiai, uogos ir daržovės – 4, ir žemės ūkio vienmečiai augalai – 3,9 procento, o atpigo žemės ūkio daugiamečiai augalai – 3,5 procento, kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 3,4, ir pieno gaminiai – 3 procentais.
Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai padidėjo variklinių transporto priemonių – 18,9 procento, perdirbtų ir konservuotų vaisių, uogų ir daržovių – 7,3, ir niekur kitur nepriskirtos transporto įrangos – 6,6 procento, – kainos, o sumažėjo megztinių (trikotažinių) arba nertinių drabužių – 9 procentais, plataus vartojimo elektroninės įrangos – 8,1, kompiuterių ir išorinės įrangos – 6,3 procento, – kainos.
2014 metų birželio mėnesį, palyginti su geguže, eksportuotų prekių kainos padidėjo 0,3 procento, o importuotų prekių – 0,5 procento.

Įtaka kainų pokyčiui

Bendrajam eksportuotų prekių kainų pokyčiui didžiausią įtaką padarė 12,2 procento padidėjusios variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių, 2,1 procento – rafinuotų naftos produktų kainos ir 2,9 procento sumažėjusios chemikalų ir chemijos pramonės gaminių, 3 procentais – žemės ūkio produktų, 3,8 procento – kompiuterinių, elektroninių ir optinių gaminių, 2,6 procento – drabužių kainos.
Bendrajam importuotų prekių kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 2,2 procento padidėjusios žalios naftos, 7,6 – elektros, 0,5 procento – maisto produktų kainos ir 0,5 procento sumažėjusios niekur kitur nepriskirtų mašinų ir įrangos, 7,3 – žuvų ir kitų žuvininkystės produktų, 2,7 – kitų kasybos ir karjerų eksploatavimo produktų, 0,9 procento – pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir vaistų preparatų kainos.

Kainos ne tik augo

Per metus, lyginant 2014 ir 2013 metų birželio mėnesių kainas, eksportuotų prekių kainos sumažėjo 2 procentais, importuotų – 1,7 procento.
Iš eksportuotų prekių ypač atpigo plataus vartojimo elektroninė įranga – 22,5 procento, žemės ūkio vienmečiai augalai – 18,8, ir žemės ūkio daugiamečiai augalai – 17,6 procento, o pabrango variklinės transporto priemonės – 18,7 procento, obliuotoji pjautinė mediena – 13,5 ir tabako gaminiai – 12,9 procento.
Iš importuotų prekių daugiausiai atpigo kiti, niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 19,9 procento, pagrindiniai vaistų pramonės gaminiai – 13,3 bei žuvys ir kiti žuvininkystės produktai – 10,9 procento, o pabrango metalo formavimo įranga ir staklės – 9,9 procento, elektra – 8,2 bei baterijos ir akumuliatoriai – 7,1 procento.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto