Per mėnesį padaugėjo pesimistiškai vertinančių situaciją šalyje

Nuotrauka iš redakcijos archyvopre

Per mėnesį pesimistiškai vertinančių situaciją šalyje padaugėjo 7 procentiniais punktais, rodo sociologinė apklausa.

Reikalai blogėja

Naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 29–gegužės 10 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, gegužės mėnesį kiek daugiau nei ketvirtadalis arba 27 proc. apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, o septyni iš dešimties (72 proc.) apklaustųjų nurodė, kad reikalai šalyje blogėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
Per paskutinį mėnesį manančių, kad reikalai Lietuvoje paskutiniu metu blogėja, padidėjo 7 procentiniais punktais, o lyginant su respondentų atsakymais prieš metus (2015 metų gegužę), pesimistiškai vertinančių situaciją šalyje padidėjo 9 procentiniais punktais.

Optimistai – jaunimas

Didesni optimistai yra jaunimas iki 30 metų (46 proc. mano, kad reikalai šalyje gerėja), miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu (42 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį – per 1000 eurų (38 proc.), vadovai (41 proc.), specialistai ir tarnautojai (37 proc.), apklausti studentai ir moksleiviai (49 proc.), dešiniųjų politinių pažiūrų respondentai (46 proc.).
Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (82 proc. mano, kad reikalai blogėja), gyvenantys kaime (78 proc.), respondentai su mažiausiomis šeimos pajamomis – iki 600 eurų per mėnesį (83 proc.), pensininkai (84 proc.), nelietuvių tautybės gyventojai (79 proc.).

One Reply to “Per mėnesį padaugėjo pesimistiškai vertinančių situaciją šalyje”

  1. baba parašė:

    optimistai jaunimas,todel ,kad jie gali ir dirbti ,nes sveikatos yra ir aisku dauguma kelia sparnus i uzsieni ,o kur dingti vyresnio amziaus zmonems ,iki pensijos keleri metai o pasalpa 102e…tiesiog graudu zmones dirbe pastoviai perka nukainuotus maisto produktus-:(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto