Per metus – penkios mirtys keliuose

Susidūrimo su traukiniu pasekmės skaudžios: keleivė žuvo, vairuotoja ir kita keleivė sužeistos, automobilis sumaitotas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusieji metai kelių policijos pareigūnams įsimins tuo, kad ne tik padaugėjo avarijų, bet jose žuvo net penki žmonės. Vien per gruodį sužeista devyniolika eismo dalyvių.

Tragedijas lemia smulkmenos

Praėjusiais metais rajono kelių policijos poskyryje buvo įforminta 260 avarijų, per kurias žuvo net penki žmonės. Lyginant su 2010 metais, šie skaičiai yra gerokai didesni: užpernai įvyko 221 avarija, žuvo tik vienas žmogus.
„Visos tragiškos avarijos registruotos pirmąjį praėjusių metų pusmetį. Gaila, kad kelių eismo taisyklių nesilaikymas, dėmesio stoka brangiai kainuoja: mopedo vairuotojas išsuko iš šalutinio kelio ir buvo mirtinai traumuotas sunkvežimio; moters vairuojamas automobilis, nors ir buvo sustojęs prieš geležinkelio pervažą, tačiau vėl pajudėjo ir susidūrė su traukiniu; vaikinas nepasirinko saugaus greičio lygiame kelyje, apsivertė, žuvo draugas; vairuotojas išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir kaktomuša susidūrė su vilkiku; mergina išbėgo į kelią prieš pat automobilį. Deja, smulkmenos pareikalauja žmonių gyvybių“, – tragiškus įvykius prisiminė patrulių būrio vadas, laikinai einantis kelių policijos poskyrio viršininko pareigas Nerijus Gurauskas.
Tuo tarpu sužeistųjų skaičius pernai liko toks pat kaip ir užpernai – avarijose sužeista po 62 žmones. Ypač skausmingas buvo gruodis, kai per mėnesį rajono keliuose buvo sužalota devyniolika eismo dalyvių. Net dviejose to mėnesio avarijose, susidūrus automobiliams, nukentėjo po keturis žmones.

Avaringiausia – Žemaitijos gatvė

Iš viso per praėjusius metus įvyko pusšimtis įskaitinių avarijų. Iš miesto gatvių avaringiausios gatvės vardą ir toliau išlaiko Žemaitijos gatvė: šešios įskaitinės avarijos, aštuoni sužeisti žmonės.
Po jos – Gamyklos (keturi įskaitiniai įvykiai, penki sužeisti) ir Birutės (du įskaitiniai įvykiai, du sužeisti) gatvės.
Avaringiausias kelias ir toliau lieka – Mažeikiai–Kuršėnai (keturi įskaitiniai įvykiai, du žmonės žuvo, penki sužeisti), vienu įskaitiniu įvykiu atsilieka kelias Mažeikiai–Tauragė, kuriame buvo sužeisti šeši žmonės.
Per metus policijos pareigūnai sulaikė 204 neblaivius vairuotojus, kai tuo tarpu užpernai šis skaičius buvo daugiau nei pusšimčiu didesnis. Net šešiasdešimt iš jų transporto priemones vairavo ne tik neblaivūs, bet ir neturėdami vairuotojo pažymėjimo.
Pasak N. Gurausko, reidų daugėjo, kova su neblaiviais vairuotojais buvo dar labiau sugriežtinta, ir pastebima, kad šios priemonės ir griežtos bausmės davė teigiamų rezultatų.

Bėglių vis daugėja

Už kelių eismo taisyklių pažeidimus policijos pareigūnai rajone pernai nubaudė daugiau kaip 3700 eismo dalyvių, arba visu tūkstančiu mažiau negu užpernai.
„Tą sumažėjimą lėmė ir tai, kad  nuo rugpjūčio pirmosios kelių policijos pareigūnai perėjo į bendrą patrulių būrį, daugiau dėmesio skiriama viešosios tvarkos pažeidimams, skundams iš gyventojų tikrinti. Dabar dažniausiai pažeidėjai sulaikomi prevencinių priemonių, kurios skirtos eismo saugumui užtikrinti, metu“, – paaiškino laikinasis poskyrio vadovas.
Dažniausiai rajono gyventojai ir svečiai bausti už greičio viršijimą (1013 atvejų), nesinaudojimą saugos diržais (324) bei už pėsčiųjų ir dviratininkų daromus pažeidimus (187).
Nepaisant didelių baudų už pasišalinimą iš avarijos vietos, bėglių vis daugiau: jeigu užpernai po avarijos paspruko 58 vairuotojai (nustatyti buvo 42), tai pernai atsakomybės bandė išvengti 70 vairuotojų – 18-ai tai padaryti pavyko.

Prireikė medikų pagalbos

Šią savaitę nesėkmingai nuo atsakomybės bandė sprukti dar vienas vairuotojas.
Pirmadienį apie pusę vienuoliktos vakaro policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Senkelio gatvės garažų bendrijos teritorijoje įvyko avarija. Atvykę pareigūnai avarijos vietoje aptiko apdaužytą „Ford“ automobilį ir apgadintą siurblinės sieną. Netoliese buvę vyrai tvirtino, kad avariją padarė ir iš įvykio vietos pasitraukė neblaivus M. Z. – Latvijos pilietis, laikinai gyvenantis Mažeikiuose.
Po kurio laiko šis vyras pagalbos atvyko į Mažeikių ligoninės priėmimo skyrių. Gydytojai jam  diagnozavo  krūtinės ir veido sumušimus, kurie galėjo būti patirti avarijos metu. Pats vyriškis aiškino, kad yra sumuštas.
Priėmimo skyriuje Latvijos piliečiui nustatytas 2,43 promilės girtumas, visas aplinkybes aiškinasi poskyrio pareigūnai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto