Per metus rajone – beveik 300 gaisrų

Pernai rajone degė 46 gyvenamieji namai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusiais metais mažeikiškiai ugniagesiai gesino beveik tris šimtus gaisrų, ugnis pareikalavo dviejų žmonių gyvybių.

Gaisrų padaugėjo

Pernai Mažeikių rajone kilo 285 gaisrai, arba trisdešimčia daugiau negu užpernai. Mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai vienuolika kartų padėjo gesinti gaisrus kaimyniniuose rajonuose, atliko per devyniasdešimt gelbėjimo darbų. Iš viso per metus Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai buvo kviečiami 556 kartus.
„Yra registruojami ir melagingi bei nepagrįsti iškvietimai, kai atvykę ekipažai neaptinka nei gaisro židinio, nei žmogaus, kuris juos kvietė. Reaguojame į visus pranešimus, tačiau raginame gyventojus labiau atsižvelgti į situaciją, pasvarstyti, galbūt ją gali išspręsti kitos tarnybos“, – patarė Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Audrius Tupikas.

Žuvo du žmonės

Pernai gaisruose žuvo du žmonės, abu – Sedos seniūnijoje. Užpernai žmonių aukų išvengta, tuo tarpu 2009 metais gaisrai nusinešė penkias, dar metais anksčiau – septynias gyvybes.
Pasak A. Tupiko, kiekvienu tragišku atveju kruopščiai išanalizuojamos tragedijos priežastys, ugniagesių veiksmai bei kitos aplinkybės.
„Abiem atvejais išvengti tragedijų buvo neįmanoma – vienu atveju, kai į Užežerės kaimą atvyko ekipažas, lovoje rūkęs ir užsidegęs žmogus buvo jau žuvęs, antru atveju Domėnuose – pajutę gaisrą artimieji jau nebegalėjo įeiti į liepsnos apimtą kambarį, kuriame gulėjo senolis“, – prisiminė viršininkas.
Šio gruodžio pabaigoje kilusio gaisro pasekmės – pačios skaudžiausios: sudegė namas su visais daiktais, ugnis sunaikino traktorių bei automobilį, apgadino dar du automobilius, pavyko išsaugoti tik ūkinį pastatą.
Daugiausia gaisrų (98) kilo Mažeikių seniūnijoje, po aštuonis – Viekšnių ir Tirkšlių seniūnijose.

Daugiausia gaisrų – pievose

Didžiausia dalis mažeikiškių pareigūnų gesintų gaisrų – 102 – buvo liepsnos tramdymas durpingose pievose. Pernai degė 46 gyvenamieji namai, 27 šiukšlių konteineriai, 25 transporto priemonės bei dvidešimt ūkinių pastatų.
„Metai mums taip ir sukasi tik pagal ugniagesiams būdingą sezoniškumą: žiemą – suodžiai kaminuose ir dūmtraukiuose, dėl netvarkingų krosnių ir židinių užsiplieskiantys pastatai, pavasarį – nuolat padegama pernykštė žolė, vasarą – degantys miškai ir durpingos pievos“, – ugniagesių metus apibūdino A. Tupikas.
103 gaisrai kilo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi rūkant, 44 kartus ugnį sukėlė neatsargus žolės deginimas, 37-ių gaisrų priežastimi tapo vaikų išdykavimas su degtukais, 27 kartus ugnis įsiplieskė dėl elektros įrangos gedimų.

One Reply to “Per metus rajone – beveik 300 gaisrų”

  1. Naser parašė:

    Aiste raso:koks pkasrinaimis toks ir rezultatas. etnokosmo muziejus tai toks so 80 s , bet gal toks stilius jam ir pritinka, vilniaus verslo uosto neisguglinau, bet itariu einiliai stikliniai fasadai. naa o swedbakas tai pasikartosiu, bet man sita turine kompozicija,, be komentaru

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto