Per šalčius pasirūpinkime ir savo augintiniais

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

Staiga atšalęs oras gali sukelti rimtų problemų mūsų augintinių sveikatai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai primena: esant dideliam šalčiui reikėtų pasirūpinti tinkama savo augintinių priežiūra ir apsauga.


Kailis negelbsti

Paplitęs įsitikinimas, kad šunys ir katės dėl savo kailio yra atsparios šalčiui yra neteisingas, – akcentuoja Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto vyr. specialistė Angelė Sederavičienė.

Katės ir šunys yra jautrūs nušalimams ir hipotermijai, todėl esant labai žemai aplinkos temperatūrai nereikėtų jų palikti ilgą laiką lauke.

Labai šalto oro periodu, apsaugant augintinį nuo šalčio poveikio, reikėtų sutrumpinti jų pasivaikščiojimo trukmę.

„Jei nėra galimybių laikyti savo augintinių patalpoje šaltuoju laikotarpiu, pasirūpinkite juo paruošdami jam saugią pastogę su šiltu guoliu. Pastogė turi būti įrengta taip, kad augintinį apsaugotų nuo žvarbaus vėjo ir didelio speigo“, – akcentuoja specialistė.


Gyvūno pastogė

Gyvūno būstas – pastogė turėtų būti su pagrindu, kuris jį apsaugotų nuo šalčio poveikio dėl šaltos žemės.

Įėjimas į pastogę turi būti nukreiptas į priešingą pusę nuo toje vietovėje vyraujančių vėjų.

Būtina pasirūpinti tinkamu augintinio guoliu, kuris suteiktų jam apsaugą nuo šalčio, sudarytų galimybę jį prisitaikyti pagal savo poreikius ir leistų keisti savo padėtį pagal didesnį ar mažesnį šilumos poreikį.

Guolis turi būti minkštas ir sausas, nuolat reguliariai keičiamas.


Nepamirškite

„Šaltuoju periodu visada reikėtų patikrinti, ar jūsų augintinis turi pakankamai vandens, ar jis nėra užšalęs. Prisiminkite, kad vandenį reikia keisti, nes nešvarus vanduo taipogi gali pakenkti jūsų augintinio sveikatai“, – sako A. Sederavičienė.

Taip pat svarbu, kad augintinis visada turėtų pakankamai jam tinkamo sotaus maisto.

Keliaujant su augintiniais per didelius šalčius, negalima palikti jų automobilyje be priežiūros. Toks elgesys kelia didelį pavojų gyvūnui ir jis gali žūti nuo hipotermijos.


Imunitetas – labai svarbu

Gyvūnai kaip ir žmonės linkę dažniau sirgti, kai jų imuninė sistema nusilpsta. Netinkama aplinka ir priežiūra gali neigiamai paveikti jo imuninę sistemą.

Tokie pavojingi veiksniai – tai netinkamos gyvūnų laikymo patalpos, šaltas ir drėgnas oras, deguonies trūkumas uždarose patalpose, vitaminų trūkumas šeriant nepakankamai subalansuotais pašarais, stresas, triukšmas.

Šunys, kurie auginami retai vėdinamose ir šiltose patalpose, vedami pasivaikščioti gali persišaldyti.  Šaltu žiemos periodu jiems bėgiojant suintensyvėja kvėpavimas, todėl „praryjama“ daug šalto oro.

Katės šaltuoju metų laikotarpiu laiką dažniausiai praleidžia šiltose patalpose, tačiau nepaisant to, jų imuninės sistemos atsparumas taip pat gali susilpnėti, nes joms grėsmę sukelia skersvėjai, ir jos gali persišaldyti.

Kad augintinio imunitetas nusilpęs, rodo dažni peršalimai, besikartojančios ir užsitęsusios infekcinės ligos, pablogėjusi odos ir kailio išvaizda, pakitęs įprastas gyvūno elgesys, pasireiškiantis vangumu, depresija.

One Reply to “Per šalčius pasirūpinkime ir savo augintiniais”

  1. kaimynai parašė:

    Sienos gatves namo savininkas,ponas tikrai ,kad tinkamai nepasirupina savo augintiniu..Jis nuolat laksto palaidas ,jis kazkur savaitgaliui isvaziuoja,palikdamas augintini viena be maisto..Budele jo labai vasariska.Gaila suns.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto