Per tris dienas – keturi neblaivūs vairuotojai

Dvi savaites intensyviau buvo tikrinama, kaip naudojamasi saugos diržais ir vaikiškomis kėdutėmis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atšilus orams policijos pareigūnai vis daugiau laiko skiria prevencijai, siekdami užkardyti kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Sustiprintas budėjimas duoda ir netikėtų rezultatų – per pirmąsias tris šios savaitės dienas Mažeikių rajone nustatyti keturi neblaivūs vairuotojai, vienas iš jų sukėlė avariją.

„Užderėjo“ neblaivių vairuotojų 

Pirmadienio vakarą policijai ir medikams pranešta, kad kelyje Telšiai–Anulynai kelis kartus persivertė automobilis „Opel Vectra“, yra sužeistųjų. Pareigūnai nustatė, kad „opelio“ vairuotojas 24-erių metų tirkšliškis S. D. mašiną vairavo neblaivus – nustatytas 2,15 promilės girtumas. Jis buvo paguldytas į Mažeikių ligoninės nervų ligų skyrių. Dar girtesnis buvo jo bendrakeleivis mažeikiškis A.G., kurio kraujyje rasta 2,53 promilės alkoholio. Jis atsipirko kaktos nubrozdinimu ir gydomas ambulatoriškai. Ligoninėje vairuotojas prisipažino, kad prieš pat važiavimą trys vyrai išgėrė du 0,7 litro degtinės butelius. 
Antradienio vakarą Tirkšliuose prie mašinos vairo buvo sulaikytas neblaivus (1,4 promilės), vairuotojo pažymėjimo neturtinis 22-ejų metų Geidžių gyventojas A. N. Pareigūnų akiratyje jaunas vyras jau nuo 2009 metų – tada jis vairavo be vairuotojo pažymėjimo (nubaustas 1000 litų bauda), tai pačiais metais nestojo stabdomas policijos pareigūnų (25 paros administracinio arešto), po metų automobilį jis vairavo neblaivus ir be vairuotojo pažymėjimo (20 parų administracinio arešto).
Trečiadienį sulaikyti dar du neblaivūs vairuotojai – Sedoje dvejų metų vairavimo stažą turintis dvidešimtmetis R. M. įpūtė 2,10 promilės, o Žemaitijos gatvėje sustabdytam 72-ejų metų A. K. nustatytas 1,32 promilės girtumas. 53-ejų metų vairavimo stažą turintis mažeikiškis buvo sustabdytas dėl to, kad leistiną greitį viršijo 24 kilometrais per valandą, be to, buvo pasibaigęs jo automobilio valstybinės techninės apžiūros galiojimas.

Ieškoma avarijos liudininkų 

Balandį rajono kelių policijos pareigūnai įregistravo penkias avarijas, kuriose net keturi žmonės buvo sužeisti. 
„Santarvė“ jau rašė, kad pirmadienį apie dešimtą valandą pačiame senamiesčio centre, Laisvės ir Vasario 16-osios gatvių sankryžoje, automobilis „Opel Astra“ rėžėsi į stulpą, o vairuotojas, palikęs mašiną likimo valiai, paspruko. Policija išsiaiškino, kad nuo atsakomybės norėjo išsisukti Žemaitijos gatvės gyventoja T. K. Ji teisinosi, jog vairuoti labai norėjosi, nors vairuotojo pažymėjimo nėra įgijusi.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Žemaitijos ir M. Daukšos gatvių sankryžoje balandžio penktąją apie penkioliktą valandą įvykusios avarijos, kai buvo sužeistas žmogus.
Sunkvežimis „Mercedes Benz“ susidūrė su automobiliu „Peugeot 307“, buvo sužeista lengvojo automobilio keleivė. Tiek šio automobilio vairuotoja, tiek kaunietis sunkiasvorės transporto priemonės vairuotojas tvirtina važiavę degant leidžiamam šviesoforo signalui, tad kelių policijos poskyrio pareigūnai kviečia visus eismo dalyvius, kurie matė minėtą įvykį, kreiptis į rajono kelių policiją arba policijos budėtoją.

Tikrins visus eismo dalyvius

Pirmąsias septynias balandžio dienas didžiausią dėmesį policija skyrė pavojingo vairavimo ir leistino greičio kontrolei. Mūsų rajone pavojingo vairavimo atvejų nepasitaikė, o leistiną greitį viršijo septyniolika mažeikiškių. 
Dvi savaites intensyviau buvo tikrinama, kaip naudojamasi saugos diržais ir vaikiškomis kėdutėmis. Vėl nustatyta septyniolika pažeidėjų, nenaudojusių saugos diržų. Dėl vaikiškų kėdučių  nenaudojimo priekaištų policija neturėjo nė vienam vairuotojui.
Balandžio 15–21 dienomis policijos pareigūnai kontroliuoja transporto priemonių važiavimo greitį (tai Europos kelių policijos tinklo inicijuota prevencinė priemonė), pėsčiųjų, dviratininkų ir  vadeliotojų elgesį kelyje.
Paskutinę balandžio savaitę bus stebimas pavojingas vairavimas, paskutinį savaitgalį – tikrinamas vairuotojų blaivumas. Nuo balandžio 29 iki gegužės 5 dienos – didesnis dėmesys saugos diržams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto