Periodinę spaudą daugiausia prenumeruoja kaimo gyventojai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvos pašto duomenimis, daugiau nei du trečdaliai – 72 proc. spaudos leidinių – pernai buvo pristatoma kaimo gyvenamųjų vietovių prenumeratoriams.

Viena iš populiariausių paslaugų

Prenumeruojamus spaudos leidinius daugiausia skaitė Kauno regiono gyventojai, mažiausiai – Klaipėdos krašto žmonės.
„Spaudos leidinių prenumerata – viena iš populiariausių Lietuvos pašto teikiamų paslaugų. Nors pastaraisiais metais prenumeruojamų spaudos leidinių kasmet mažėja apie 5–7 proc., gyventojų, kurie per Lietuvos paštą prenumeruoja periodinę spaudą, skaičius išlieka stabilus“, – teigė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.
Šiuo metu Lietuvos paštas siūlo beveik 700 įvairių tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse leidžiamų spaudos leidinių.
Tarp prenumeruojamos periodikos populiariausi – laikraščiai (nacionaliniai dienraščiai ir regioniniai, rajoniniai laikraščiai), kuriuos skaito net du trečdaliai – 68,5 proc. prenumeratorių. Tuo tarpu prenumeruojamų žurnalų kategorijoje pastaraisiais metais fiksuojamas ženklus mokslo populiarinimo žurnalų augimas.

Prenumerata rūpinasi ir laiškininkai

Tarnybos direktorė pažymėjo, kad beveik pusė – 46,6 proc. visų prenumeratos užsakymų – pernai buvo pateikta per laiškininkus.
„Gyventojams, ypač gyvenantiems atokesnėse kaimo vietovėse, tai itin patogus būdas užsisakyti mėgstamo leidinio prenumeratą, neišeinant iš savo namų. Taip pat pastebime, kad populiarėja ir internetu teikiami prenumeratos užsakymai.
Išties gyventojams sudarome galimybę rinktis patogiausius prenumeratos užsakymo būdus. Siekiame, kad visiems Lietuvos žmonėms, kad ir kur gyventų – mieste ar kaime, – būtų prieinama spaudos leidinių prenumerata“, – teigė I. Dundulienė.
Gyventojai prenumeruoti spaudos leidinius gali pasirinktam terminui – metams, pusmečiui, ketvirčiui ar vos porai mėnesių. Laikraščiai dažniausiai prenumeruojami 3–6 mėnesiams, žurnalai – metams.

Galima užsisakyti

Lietuvos paštas primena, kad užsiprenumeruoti spaudos leidinių galima bet kuriame pašte ar „PayPost“ skyriuje, taip pat per laiškininkus.
Gyventojų patogumui prenumeratos užsakymai priimami ir internetiniame tinklalapyje www.prenumeruok.lt bei telefonu 8 700 55 400.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto