„Perkūnas MCC“ įžengė į Mažeikius

„Perkūno MCC“ motociklininkai Baltų parke pasodino po ąžuoliuką ir liepaitę.

Šeštadienį tradiciškai motociklininkai atidarė motociklų sezoną. Šiemet Mažeikiuose jis išskirtinis – prisistatė ir Lietuvos kariuomenės motociklininkų klubas „Perkūnas MCC“.

Suvienijo kariškius

Lietuvos kariuomenės motociklininkų klubo įkūrimo idėja kilo prieš penkiolika metų – norėta suvienyti buvusius ir esamus kariškius, kurie mėgsta motociklus ir dalyvavo kitų Lietuvos baikerių klubų veikloje.
„Norėjosi padaryti taip, kad būtume vieningi pagal profesiją, pagal hobį ir pagal mąstymą, taip pat norėjome skatinti visuomeniškumą ir populiarinti kario profesiją. Šiuo metu esame savanoriškas Lietuvos kariuomenės karių ir krašto apsaugos sistemos darbuotojų, NATO karių, reziduojančių Lietuvos teritorijoje, kurie turi ir valdo bet kokio modelio motociklą, motociklininkų klubas“, – informavo klubo prezidentas Andrius Grigaravičius.

Dar viena iš klubo įsikūrimo priežasčių buvo ta, kad tuomet dėl avarijų žūdavo daug žmonių, buvo pranešama apie karą keliuose. Viena iš klubo veiklų tapo saugaus eismo propagavimas, rengiamos saugaus eismo akcijos. Klubo prezidentas pabrėžia: jie nėra policijos pareigūnai, neprižiūri eismo, bet savo pavyzdžiu skatina eismo dalyvius elgtis atsakingai.

Dėmesys – ir socialiniams projektams

Klubas vienija ne vieną dešimtį narių ir veiklą vykdo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus regionuose, dabar įžengė ir į Mažeikių sritį. Šis klubas neapsiriboja vien buvimu kartu ar važiavimu motociklais – jo nariai aktyviai dalyvauja socialiniuose projektuose.

Pakeliui į Mažeikius baikerių būrys aplankė Plinkšių globos namų gyventojus,
su jais pabendravo.

„Lankome vaikų ir senelių namus, globojame jūros kadetų pasirengimo stovyklą pajūryje, atvežame jiems simbolinių dovanėlių arba daiktų pagal poreikius, dalyvaujame kraujo donorystės akcijose, renkame paramą Ukrainai. Mums prioritetas yra Lietuvos kariuomenės renginiai, pavyzdžiui, pernai dalyvavome brigados „Geležinis vilkas“ 30-mečio renginyje, karių dienos su visuomene ir kituose renginiuose. Vykstame į visus baikerių viešuosius renginius, keliaujame mažomis grupelėmis: pernai lankėmės Estijoje, šiemet planuose – važiavimas po Lenkiją, pavieniai išvyksta ir toliau į Europą“, – veiklas vardijo klubo prezidentas.

Mažeikiai pasirinkti dėl to, kad čia yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų 603-ioji karių savanorių kuopa, su ja užsimezgė draugystė. Tačiau, kaip ir kituose baikerių klubuose, taip ir „Perkūnas MCC“ klube yra trejų metų bandomasis laikotarpis – pirmaisiais metais tiek klubas stebi būsimus narius, tiek būsimi nariai žiūri, ar su klubu pakeliui; antri metai – kandidatų statusas, o trečiais metais, jeigu viskas abipusiškai tenkina, filialas tampa regioniniu. Mažeikių regiono baikeriai, anot A. Grigaravičiaus, šiuo metu yra kandidatai.

Mažeikiškius pritraukė prioritetai

Mažeikiškius karius savanorius, kurie mėgsta motociklus, šis klubas patraukė tuo, kad jis svarbiausiu dalyku laiko šeimą. Antroje vietoje pagal klubo prioritetus – darbas ir tik trečioje – baikerių klubas.
„Šiuo metu esame susibūrę dešimt mažeikiškių karių savanorių. Įsitikinome, kad pasirinkome teisingai – klube „Perkūnas MCC“ visai kita struktūra, karinė atmosfera, tvarka. Taip, ir čia mėgstamas greitis, bet klubo nariai dėvi Lietuvos kariuomenės antsiuvus, užrašus ir naudoja jos spalvas, o tai įpareigoja elgtis atsakingai, užkrauna ant pečių tam tikrą atsakomybę“, – kalbėjo Mažeikių regiono „Perkūnas MCC“ vadovas Dovydas Punia.

Šeštadienį prie prekybos centro „RIMI“ rinkosi ne tik kandidatai į šį klubą, bet ir baikeriai iš „Samogitian MC“ bei „Juodvarnių MCC“. Visi apvažiavo ratą miesto gatvėmis, tačiau vėliau keliai išsiskyrė – kariuomenės klubo motociklininkai išvyko į Telšius, kiti patraukė į Radviliškio rajono Pakiršnio apylinkes, kur vyko Žemaitijos baikerių sezono atidarymas.

Rinkosi į Baltų aikštę

Telšius „Perkūno MCC“ nariai pasirinko dėl patogios geografinės padėties – iš likusiųjų regionų čia suvažiavę baikeriai vyko į Plinkšes, kur valandą bendravo bei smagiai praleido laiką su globos namų gyventojais, po to vyko į Mažeikiuose esančią Baltų aikštę.

„Jau anksčiau su architekte ir aikštės viziją turinčiu kalviu Virgilijumi Mikuckiu derinome savo planus – čia pastatėme „Perkūno MCC“ 15-ojo gimtadienio ir Mažeikių regiono atidarymo proga kalvio Donato Liekmanio suprojektuotą suoliuką, pasodinome du lietuviškus miško medžius – ąžuoliuką ir liepaitę. Lietuvos kariuomenė suteikė didžiulių palapinių, šauliai – lauko virtuvę ir vakarą užbaigėme vakarone su grupe klube“, – sakė D. Punia.

Pavyzdžiui, Kauno regione yra baikerių ir iš Marijampolės, Ruklos, Jonavos, Panevėžio, Klaipėdos regione – iš Tauragės, tad ir Mažeikių regiono viceprezidentas D. Punia tikisi, kad gretos augs, jas papildys motociklus mėgstantys kariai arba buvę kariškiai iš kitų aplinkinių rajonų.
Nuotr. iš klubo archyvo

One Reply to “„Perkūnas MCC“ įžengė į Mažeikius”

  1. Praeivis parašė:

    Šaunuoliai Perkūnas MCC, šis klubas patraukė tuo, kad jis svarbiausiu dalyku laiko šeimą. Antroje vietoje pagal klubo prioritetus – darbas ir tik trečioje – baikerių klubas.Sėkmės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto