Pernai automobilius įregistravo 2000 mažeikiškių

Vidutinis iš užsienio į Lietuvą parvežtų automobilių amžius – 10 metų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, praėjusiais metais Mažeikiuose lengvuosius automobilius įregistravo kone 2000 gyventojų bei per šimtą įmonių ir organizacijų.
Kaip ir visoje Lietuvoje, beveik visi šie automobiliai – naudoti ir anksčiau jau registruoti užsienio šalyse.

Skaičiai neatskleidžia realios padėties

Regitros“ duomenimis, pernai Lietuvoje įregistruoti arti 220 tūkst. lengvųjų automobilių. Daugiausia (24 proc.) jų įregistravo Vilniaus ir Kauno gyventojai. Pagal pirmosios registracijos Lietuvoje duomenis savivaldybėse, Mažeikiai užima 22-ąją vietą.
Skelbiama, kad praėjusiais metais mūsų rajone į Lietuvą įvežtus automobilius įregistravo 1936 gyventojai bei 113 įvairios įmonės bei įstaigos.
„Regitros“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė „Santarvę“ perspėjo, kad šie skaičiai nerodo, kad būtent tiek automobilių pasiliko Mažeikiuose.
„Skaičiai rodo, kiek jūsų savivaldybės gyventojų įregistravo automobilius, bet tai nereiškia, kad jie būtinai mašinas įregistravo Mažeikiuose. Be to, gal jis įregistravo mašiną, pardavė ją užsieniečiui, ir gal tos mašinos apskritai čia nebėra,“ – paaiškino specialistė.
Mažiausiai automobilių įregistravo Neringos, Rietavo, Birštono gyventojų – iki 300.

Naujų automobilių – tik 6 proc.

„Regitra“ suskaičiavo, kad tik 6 proc. įregistruotų automobilių yra nauji, visi kiti – naudoti ir anksčiau jau registruoti užsienio šalyse. Vidutinis Lietuvoje pernai įregistruotų naudotų automobilių amžius siekė 10 metų.
Palyginus su 2010-aisiais, naudotų lengvųjų automobilių pernai įregistruota trečdaliu daugiau.
Svarbiausia tokių automobilių eksporto šalimi išliko Vokietija. Pernai Lietuvoje įregistruota daugiausia iš šios šalies įvežtų transporto priemonių. Toliau seka Prancūzija, Italija, Belgija.
„Regitros“ atstovė L. Užupė informuoja, kad pirkėjai dažniau rinkosi automobilius, turinčius dyzelinius variklius. Juos turėjo 71 proc. pernai įregistruotų naudotų ir 64 proc. naujų transporto priemonių.
Beje, dažniausi naujų automobilių pirkėjai (88 proc.) – įstaigos ir organizacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto