Peršalimo ligų statistiką koreguoja mokinių atostogos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per savaitę Mažeikių rajone sergamumo rodiklis nuo 74,10 susirgimų atvejo, tenkančio 10 tūkstančių gyventojų, nukrito iki 29,57.
Manoma, kad tikrąją peršalimo ligų statistiką iškreipia mokinių atostogos.

Apskrityje pirmaujame

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių filialo vedėja Irena Macijauskienė priminė, kad  sergamumo rodiklis – tai susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys 10 tūkstančių gyventojų. Kai šis rodiklis peržengia 100, skelbiama epidemija.
Mūsų rajoną epidemija aplenkia ne vienerius metus. Medikai pastebi, kad gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų padaugėja pavasarį.
Telšių visuomenės sveikatos centro duomenys byloja, kad iki praėjusios savaitės sergančiųjų peršalimo ligomis daugėjo tiek apskrityje, tiek rajone. Beje, apskrityje mažeikiškiai sirgo daugiausiai.
Pavyzdžiui, praėjusią savaitę mūsų rajone sergamumo rodiklis siekė 74,10, tuo tarpu apskrities vidurkis buvo 59,84 infekcijų atvejo 10 tūkstančių gyventojų. Gripo atvejų neužfiksuota.

Neatspindi tikrosios situacijos

I. Macijauskienės teigimu, žiūrint į skaičius, nereikėtų nurimti manant, kad situacija pagerėjo. Sunku patikėti, kad sergamumo rodiklis šiuo metu yra vos ne vasaros lygio.
„Duomenis apie sergamumą gauname iš gydymo įstaigų. Kadangi mokiniams jau atostogos, tai tikėtina, kad susirgus gydomasi namuose, pas medikus neskubama. Vyresni vaikai prižiūri ir susirgusius mažesnius broliukus ir sesutes. Tie susirgimai prasisklaidę“, – situaciją komentavo gydytoja.

Orai palankūs peršalimo ligoms

I. Macijauskienė palygino praėjusių metų to paties laikotarpio duomenis – situacija buvo panaši, per mokinių atostogas oficialus sergamumo rodiklis taip pat buvo smarkiai kritęs – tesiekė 27,10 atvejo 10 tūkstančių gyventojų.
Mokinių atostogos truks iki kitų metų sausio 6 dienos. I. Macijauskienė spėjo, kad kreivė apie registruotas gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijas gali gerokai šoktelėti.
Tuo labiau kad permainingi orai palankūs tokioms infekcijoms plisti, o atostogaujantys vaikai nemažai laiko praleidžia lauke, dalyvauja masiniuose šventiniuose renginiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto