Pertvarka kol kas tik popieriuose?

Institucinės globos pertvarka neretai įsivaizduojama kaip uždaromi vaikų namai, tačiau kad taip įvyktų, būtina, kad atsirastų šeimų, norinčių ir galinčių globoti, įsivaikinti biologinių tėvų globos netekusius vaikus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Po Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo praėjus ketvirčiui amžiaus, inicijuota ir pradedama įgyvendinti institucinės globos sistemos pertvarka. Jos metu bus stengiamasi socialinę globą priartinti prie bendruomenės. Taip pat bus skatinami globos bei įvaikinimo procesai. Žadama individualią pagalbą teikti asmenims pagal jų poreikius.
Planuojami pokyčiai vienaip ar kitaip turėtų paliesti ir Mažeikių rajone gyvenančias socialinės rizikos šeimas, tėvų globos netekusius vaikus ir neįgalius asmenis bei socialines paslaugas teikiančias įstaigas.

Po ne vienos nelaimės, ištikusios vaikus, augančius šeimose ar institucijose, po ne vieno šalies Prezidentės ir visuomenės siųsto signalo, kad Lietuvos institucinės globos sistemoje yra nemažai spragų, imtasi pertvarkų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė 2014-ųjų vasarį patvirtino Perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų neįgaliesiems ir likusiems be tėvų globos vaikams 2014–2020 metų veiksmų planą.
Jame numatytos priemonės, kuriomis bus siekiama įgyvendinti pagrindinį tikslą: sukurti kompleksiškai teikiamų paslaugų sistemą, kuri sudarytų galimybes kiekvienam vaikui, neįgaliajam ar jo šeimai (globėjams, rūpintojams) gauti individualias paslaugas pagal poreikius ir reikiamą pagalbą bendruomenėje, o kiekvienam likusiam be tėvų globos vaikui bus siekiama padėti augti saugioje ir jo raidai palankioje aplinkoje – įtėvių, globėjų šeimoje.

Apie tai, kaip numatytos priemonės palies mūsų rajoną – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto