Pėsčiųjų saugumui – atšvaitų dalijimo akcija

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Antradienio rytą Mažeikių rajone pėstiesiems išdalinta 3,5 tūkstančio atšvaitų. Jų dalijimo akciją, talkinant policijos pareigūnams, surengė Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.
Tiek biuro specialistai, tiek policijos pareigūnai pastebi, kad žmonės patys vis dar nepasirūpina atšvaitais, tad tokios akcijos reikalingos.

Akcija ne pirma

Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Martyna Nabažaitė pasakojo, kad vyksta jau antroji šiais metais traumų prevencijos tamsiu paros metu akcija. Jos metu sveikatos biuro specialistai kartu su policijos komisariato pareigūnais Naftininkų gatvėje, ties perėja prie lopšelio-darželio „Bitutė“, mažeikiškiams – tiek suaugusiems, tiek vaikams, dalijo atšvaitus ir linkėjo tamsoje būti matomiems. Pirmoji tokia akcija buvo surengta prieš lapkričio 1-ąją, kai moksleiviai ruošėsi rudens atostogoms.
Prieš tai mokyklose buvo atliktas tyrimas, kiek vaikai turi atšvaitų, ar juos nešioja, ar apšviestos jų kuprinės. Nustatyta, kad vos ne pusė – 40 procentų, moksleivių atšvaitų neturi ir juos keliuose ar neapšviestose ar prastai apšviestose gatvėse sunku pastebėti.
„Ta intencija ir buvo organizuota pirmoji akcija, mes bendradarbiaujame ir mus palaiko Mažeikių policijos komisariato darbuotojai. Dabar prieš šventes norime priminti, kad žmonės tamsiu paros metu kelyje stengtųsi būti pastebimi. Šie metai yra „Vaikų sveikatos metai“, tad akcija surengta ir jiems, ir visuomenei“, – akcentavo sveikatos stiprinimo specialistė.

Pageidauja specialaus ženklo

Biuro darbuotojai rūpinasi ir kaimo žmonėmis, todėl antradienio rytą atšvaitai buvo dalijami Viekšniuose, Sedoje, Tirkšliuose ir Užlieknėje.
„Žmonės labai džiaugiasi, niekas nepyksta ir atšvaitus noriai priima. Tikimės, kad tai dar ne paskutinė akcija ir jos ateityje kartosis“, – kalbėjo M. Nabažaitė.
Tą rytą visose akcijos vietose išdalinta pusketvirto tūkstančio atšvaitų – juos biurui finansuoja ir juos įsigyti leidžia Sveikatos apsaugos ministerija.
Vieta prie „Bitutės“ darželio pasirinkta neatsitiktinai: iš ryto Naftininkų gatvėje labai didelis transporto judėjimas, o perėja beveik neapšviesta, nes apšvietimo stulpai stovi šiek tiek atokiau. Darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Norvilienė pasakojo, kad prie šios perėjos jau yra buvusi ne viena nelaimė – automobilis kliudė ir vieną jų darbuotojų.
„Mašinų čia rytais daug, jos spigina savo žibintais, perėją kerta daug žmonių, ir ne tik mūsų darželio lankytojų, tad situacija yra pavojinga. Esame prašę Savivaldybės, kad ties mūsų darželiu pastatytų ženklą „Atsargiai, vaikai“, bet į mūsų prašymus niekas nereaguoja“, – piktinosi R. Norvilienė.

Daugelis atšvaitų neturi

Atšvaitų dalijimo akcija vyko ir prie Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos.  Jos direktoriaus pavaduotoja Daiva Abrutienė pasakojo, kad mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Santa Vaičiuvienė, socialinė pedagogė Vaida Tenienė, Mažeikių policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas ir vyresnysis tyrėjas Nedas Dabkus surengė atšvaitų dėvėjimo stebėseną: be atšvaitų tamsų gruodžio rytą į mokyklą atėjo per šimtą mokinių, tad ir buvo nuspręsta surengti tokią akciją.
„Draugiški pareigūnai priminė mokiniams ir suaugusiems, kad Kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog
pėstieji, eidami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą“, – teigė D. Abrutienė.

Privalo saugotis patys

Mažeikių policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Violetos Grigaitienės nuomone, atšvaitų dalijimo akcija yra svarbi ir būtina.
„Mes visada geranoriškai talkiname Visuomenės sveikatos biurui ir tokių akcijų metu pastebėjome, kad žmonės neturi atšvaitų, tad dar reikės organizuoti ne vieną ir ne dvi tokias akcijas. Žmonės atšvaitus tai pameta, tai pamiršta prisisegti, sugalvoja visokiausių priežasčių, kaip pasiteisinti, bet visi pritaria ir žino, kad atšvaitai yra svarbūs ir reikalingi. Informacijos apie tai pakanka ir žiniasklaidoje, kalbama mokyklose, seniūnijose, bendruomenės susitikimuose“, – samprotavo pareigūnė.
Ji pastebi, kad tamsiu paros metu kelkraščiu einantys žmonės dažnai galvoja – kaip čia manęs gali nematyti, nors sėdintis prie vairo vairuotojas mato visai kitokią situaciją – ypač sudėtinga pastebėti be atšvaitų kelkraščiu einantį žmogų, kai matomumą apsunkina iš priekio važiuojantys automobiliai.
„Ne atsitiktinai sakoma: kelyje būk matomas. Žmonės patys turėtų pasirūpinti savo saugumu ir saugoti save“, – įsitikinusi V. Grigaitienė.

One Reply to “Pėsčiųjų saugumui – atšvaitų dalijimo akcija”

  1. apas parašė:

    Kodėl nereklamuojama kur galima nusipirkti saugumo priemonių?Tarp kitko noriu pagirti vieną vairuotoją,kurį sutikau šiąnakt važiuodamas dviračiu.Važiavau Jautakių gatve,o priešais važiavo vairuotojas,kuris prie sąngryžos sustojo,noredamas man leisti pasukti kairėn,nors aš ir nerodžiau to,bet aš nelaužiau taisyklių ir truputį pavažiavęs leidau jam suprasti,,kad suksiu kairėn kai jis nuvažiuos.Jam nuvažiavus,pasukau kairėn.Per visą savo ilgą gyvenimą sutikau pirmą tokį korektišką vairuotoją ir jam tikrai priklausytų net medalis už tokį saugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*