Pėsčiųjų žygiu paminėjo sukilimo metines

Žygeiviai pagerbė kovotojų už Lietuvos laisvės atminimą ir sutarė, kad ši pėsčiųjų žygio idėja neužges ir ateityje. Nuotr. iš Lūšės bendruomenės archyvo

Jau antrus metus pėsčiųjų žygiu Mažeikių rajone paminėtas 1941 metų Birželio sukilimas. Šįkart pažymėtos 83-iosios sukilimo metinės.

});

Pagerbti kovotojus – pareiga  

Šiais metais pėsčiųjų žygis Pikeliai–Lūšė vyko birželio 22-ąją, tą dieną, kai prieš 83 metus nacių Vokietija užpuolė Sovietų Sąjungą, o jau po dienos Kaune lietuviai sukilėliai užėmė telefono stotį, radiją, per juos paskelbė apie nepriklausomybės atkūrimą ir Laikinosios vyriausybės sudarymą.

Kaip paminėjo vienas iš žygio organizatorių, mūsų krašto rezistencijos istorijos tyrinėtojas Kęstutis Sidabras, 1941 m. birželio 24 d. Lūšėje dvylika vietos sukilėlių išardė geležinkelio bėgius, nuvertė traukinį bei stojo į mūšį su sovietų kariais. Jo metu žuvo 16 raudonarmiečių ir 8 civiliai, 84 kariai buvo paimti į...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto