Savanorių sąskrydyje – ir naujų narių įšventinimas

Į savanorių sąskrydį susirinko apie 50 dalyvių. Daivos GEČIENĖS nuotr.

[nggallery id=180 template=caption]Šeštadienį Virvytės poilsiavietėje įvyko mažeikiškių savanorių kuopos sąskrydis. Šventę vainikavo naujų narių įšventinimas, o vakare dalyvių laukė linksma vakaronė bei fejerverkai.

Susiskirstė komandomis

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 603 pėstininkų kuopos intendantė Daiva Gečienė pasakojo, kad į sąskrydį susirinko per 50 dalyvių, iš kurių susidarė keturios komandos po aštuonis žmones. Komandos žaismingai buvo pavadintos spalvų pavadinimais:  mėlynųjų, raudonųjų, žaliųjų ir geltonųjų.
Be komandinių rungčių, dalyviai rungėsi ir žvejodami. Daugiausiai žuvies pagavo kuopos karė savanorė Lina Stankevičiūtė. Šaudymo varžybose iš „Airsoft“ ginklų ne kuopoje tarnaujantiems sąskrydžio dalyviams rungtyje geriausiai pasirodė Ingrida Jurašienė, ji pataikė net 14 kartų iš 15 galimų.
Be visų šių  varžybų, dar vyko tinklinio, svarsčio kilojimo, futbolo, smiginio ir kitos sportinės rungtys.
Buvo paruošta rungčių ir vaikams: muilo burbulo varžybose didžiausius burbulus išpūtė Saulė Gečaitė, Viktorija Anglickytė ir Danilas Anglickis.

Prisaikdinti naujokai

Sąskrydyje taip pat buvo pakrikštyti bei Mažeikių pėstininkų kuopos vėliavai prisaikdinti naujokai. Keturi kuopos naujai priimti kariai įveikė improvizuotą kliūčių ruožą su vandens ir oro pavojaus kliūtimis. Finiše jų laukė kuopos vadas Viktoras Anglickis su kareiviško gėrimo gertuve ir citrinos gabalėliu.
Kaip pasakojo kuopos intendantė D. Gečienė, tęsdami kuopos tradiciją visi tarnaujantys kariai privalo prisiekti Mažeikių pėstininkų kuopos vėliavai. Intendantei skaitant specialiai sukurtą priesaikos tekstą, šešiolika karių savanorių pakartojo priesaikos žodžius, išgėrė kareiviško gėrimo, prikando citrina, pabučiavo vėliavą ir piršto antspaudu užtvirtino šį įvykį priesaikos lape.

Vainikavo fejerverkas

Nors sąskrydis vyksta dar tik antrus metus, D. Gečienė „Santarvei“ teigė, jog tikisi, kad šie sąskrydžiai taps gražia tradicija.
Visų rungčių laimėtojai buvo apdovanoti specialiais prizais – Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės dovanėlėmis su jų simbolika.
Žaidimų dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše, žuviene bei arbata.
Šventę vainikavo smagūs šokiai, muzika, laisvalaikis, fejerverkai, naktinės linksmybės. Sąskrydžio dalyviai išsiskirstė sekmadienį.

Rytis SAVICKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto