Peticija – prieš geriamojo vandens tiekimo privatizavimą

„Vanduo ir sanitarinės paslaugos yra žmogaus teisė! Vanduo yra visuotinė nuosavybė, o ne prekė! Vanduo yra žmogaus teisė“ – teigiama peticijoje, kurią pasirašo visų Europos Sąjungos šalių žmonės, pasisakantys prieš vandens tiekimo įmonių privatizavimą. Į ją įsijungė ir mažeikiškiai.


Akciją organizuoja profsąjungos

Tarptautinė pilietinė akcija „Vanduo yra žmogaus teisė“ (Water is a Human Right) nukreipta prieš Europos Komisijos rengiamas rekomendacijas liberalizuoti vandens tiekimo paslaugas.
Europos Sąjungos piliečių iniciatyvoje dalyvauja ir Lietuva. Ir mažeikiškių elektroninius paštus pasiekė laiškai su prašymu pasirašyti peticiją.
Pagrindinis pasipriešinimo akcijos organizatorius yra Europos visuomeninių paslaugų profesinių sąjungų federacija. Lietuvoje akciją vykdo Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija. Pilietinės akcijos rengėjai ragina ir lietuvius pasisakyti prieš Europos Komisijos planus įteisinti galimybę privatizuoti geriamojo vandens tiekimą.


Lietuvos kvota – devyni tūkstančiai parašų

Akcijos rengėjai teigia, kad Europos komisija kartu su Europos centriniu banku ir Tarptautiniu valiutos fondu pradėjo spausti Graikiją, Portugaliją ir kitas šalis siekdamos privatizuoti visuomeninių paslaugų, įskaitant ir vandens tiekimą, sektorius.
Judėjimo iniciatoriai užsibrėžę iki 2013 m. gegužės surinkti milijoną ne mažiau kaip 7 Europos Sąjungos šalių piliečių parašų. Peticija prieš vandens tiekimo privatizavimą bus įteikta Europos Komisijai.
Tam, kad vienos šalies gyventojų balsai galiotų, jų turi būti surinktas tam tikras skaičius. Lietuvos kvota yra 9 tūkstančių parašų.
Akcijos rengėjai skelbia, kad lietuviai į akciją įsijungia vangiai, kol kas surinkta tik pustrečio tūkstančio parašų. Kvotą yra pasiekusios tik penkios šalys: Vokietija, Austrija, Belgija, Slovakija ir Slovėnija.


Vertina kritiškai  

Daugelyje Europos Sąjungos valstybių, kaip ir Lietuvoje, vandens tiekimas gyventojams yra savivaldybių funkcija, tačiau Briuseliui kilo idėja šią funkciją atiduoti į privačias rankas. 
UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis kritiškai vertina Europos Komisijos siekius.
Dabar rajone yra 24 tūkstančiai vandens abonentų, kuriems grėstų nežinia arba tokia situacija, kaip „Sauridos“ dujų vartotojams.
„Nors daug kas ir pyksta, kad esame monopolininkai, tačiau iš kitos pusės, esame valdomi. Mus ne tik kad Savivaldybė, bet ir Valstybinė kainų komisija yra įstačiusi į rėmus. Daug neužsiplėšiame, vos išnešame sveiką kailį, bet už tai abonentams yra patogiau“, – dabartinę situaciją komentavo vandens tiekimo įmonės vadovas.
P. Trakinio teigimu, gyventojai turi pakelti „širšuolą“, kad geriamasis vanduo neatsidurtų privačiose  rankose. Anot jo, turime blogų pavyzdžių, kas nutiko ten, kur privatizuotas šilumos ūkis.

21 Atsakymas į "Peticija – prieš geriamojo vandens tiekimo privatizavimą"

 1. HSBC PASKOLOS parašė:

  Ar jums reikia paskolos išspręsti savo asmeninių skolų, apmokėti sąskaitas, įsteigti įmonę, ir taip toliau. mes suteikiame iš paskolų @ 3 procentų palūkanų normą, jei jums reikia paskolos kontaktus mums HSBC paskolų irGET paskoloms pigiau. Jūsų ateitis yra svarbesnis mums. Paraiška kreditui {el} Vardas: ……………………. …………………. ….. Vardas: ……………………. …………………. ….. Susisiekite: ……………………. …………….. Šalis: ……………………. ………………….. …….. Reikalinga suma: ……………………. …………….. Speciali tikėtis paskolą: ……………………. …….. Paskolos Trukmė: ……………………. ………………… Te Ephone: ……………………. ………………….. …. Faksas: ……………………. ………………….. …………….. Įmonės pavadinimas: ……………………

  atsakyti tiesiogiai [email protected]

 2. Jonna Finance parašė:

  Ar jums reikia skubiai paskola? jei taip rašykite mums šiandien [email protected] ir gauti savo finansinę laisvę ir laimę

 3. Jonna Finance parašė:

  Ar jums reikia skubiai paskola? jei taip rašykite mums šiandien per: [email protected] ir gauti savo finansinę laisvę.

  dėkoju

 4. roland parašė:

  Laba diena,

    Ar jums reikia skubiai verslo ar asmeninės paskolos? reikia mažomis palūkanomis paskolą? siūlome didelę paskolą nekilnojamojo turto, verslo planas, renovacija, infrastruktūros, viešbutis, investicinė paskola, ir tt, esant žemai palūkanų norma 2%. susisiekite su mumis dabar gauti daugiau informacijos.

  Jūsų vardas:
  Paskolos suma:
  Paskolos trukmė:
  Šalis:
  Telefono numeris:

  Atkreipkite dėmesį, kad visi svarbūs atsakymai turi eiti į [email protected] greitai ir veiksmingai reaguoti.

 5. Marksistas >Piliečiui parašė:

  Savininko vienintelis rūpestis – iščiulpt viską, kas įmanoma iš infrastruktūros ir paslaugų, „nusigriebt“ pelną, o „nudrožtą“ infrastruktūrą parduoti valstybei už vieną litą, o kai kada yra tiesiog nepajėgus tą ūkį tvarkyti, eksplotuoti ir prižiūrėti. Nežinau, kaip yra dabar, bet anksčiau teko matyti kaip Palnosuose atrodė privatizuotas „vandentiekis ir kanalizacija“ – valymo įrenginiai neveikė, nuotekos pylėsi į šlaitą ir į Ventą, buvo didžiulės problemos su vandentiekio bokštu (gal pamenate tokį „ledo varvenklį“ važiuojan pelntu link Šiaulių arba iš jų?).
  Ne viskas gali būti privatizuota, nes ne visur gali būti konkurencija ir kapitalizmas nebūtinai visur yra „variklis“. Tokios paslaugos, kaip vandens tiekimas, šiluminės energijos gamyba ir tiekimas, medicininės paslaugos, neturi būti privatizuotos ir turi likti „bendruomeninėmis“, nes tai yra susiję su žmonių socialine gerove, o savininkams, kaip žinia, tokie dalykai nerūpi visiškai.
  Aišku, „kebabų gamyba ir prekyba liaudžiai“, neturi būti valstybės rūpesčiu, bet tokie dalykai, kai viso miesto gyventojai gali tapti įkaitais savininko įnorių, ambicijų ir arogancijos be alternatyvių pasirinkimų galimybės, neturi būti leista (ar„Sauridos“ ir Ranco pavyzdžio jums mažai?), ir tai yra daroma Europoje.
  Oligarchinis kapitalizmas turi VISADA jaustis žmonių „pastvertas už ausies“ ir tokiu būdu tramdomas bei valdomas, o likusieji kapitalistai mums, liaudžiai, turi būti dėkingi, kad neprieštaraujame, jog jiems leidžiame užsiimti tuo, kam jie turi trauką – vystyti privatų verslą, teikti kai kurias paslaugas gyventojams, užsiimti prekyba, gamyba siekiant sau asmeninės naudos. Bet gali būti ir kitaip – pasaulyje pilna pavyzdžių, kai suįžulėję kapitalistai, tame tarpe ir tarptautinės korporacijos, buvo braukiami lauk iš visuomenės konteksto; valstybės ir gyventojai puikiai susitvarkė ir be jų. Todėl mano palinkėjimas kapitalistams yra likti neatitrūkus nuo liaudies, jausti jos kvėpavimą, pulsą, palaikyti ir remti jos siekus bei napamiršti priežasčių, kodėl įvyko Didžioji Spalio Socialistinė Revoliucija, prisiminti jos paskmes revoliucijos teritorijoje atsidūkusiems kapitalistams.
  O šiuo atveju Europa sako, kad „vandens tiekimas ir sanitarinės paslaugos yra neprivatizuojami“, ir daugiau jokių lankstymų tema, kad „privatu ra efektyviau“, būti nebeturi.

 6. as-pilieciui parašė:

  Visu pirma noriu pasakyti, kad Mazeikiuose tikrai geras vanduo yra tiekiamas bent i daugiabucius(pats tokiame gyvenu). Vanduo svarus ir tikrai skanus, geriu is ciaupo ir dziaugiuosi. Toks pat skanus vanduo yra ir Plungeje( ragavau). Labai neskanus vanduo yra Klaipedos daugiabuciuose, is ciaupo visiskai neimanoma gerti. Kas liecia vandens privatizavima, savo nuomone jau issakiau, ir jos nekeisiu- vanduo gamtos turtas, ir jis yra VISU. JOKIO VANDENS PRICHVATIZAVIMO!

 7. Pilietis parašė:

  Jokiu ereziju niekas neskleidzia. rezultatai patys uz save kalba.
  Mokame uz geriamojo vandens tiekima, o atsukus namie krano ciaupa vanenelis I stikline teka labai prastos kokybes. ir del to near kam priekaistu reiksti , o jei ir parasai rastiskai tai visvien jokio rezultato near, sedi sau ponas Trakinis ir skescioja rankomis nes nera del ko stengtis juk visvien niekas is darbo neatleis ar geros kokybes vanduo bus tiekiamas gyventojams ar prastos.
  sveiku protu nesuvokiama kaip valdininkai svaisto pinigus, pastato vandens greziniuose nugelezinimo stotis, o vandens trasu tai nerenovuoja, rezultate tas pats gaunasi, nes kol vandeneleis atiteka iki zmogelio per surudijusius vamzdynus, vandens kokybe tamba siaubinga. Stai tau ir savivaldybes imone :)
  Viena tik iseitis, kad butu privatizuotos tokios imones.

 8. as-pilieciui parašė:

  Tamsta cia ereziju neskleisk. VANDUO YRA VISU, Ir JOKIO PRICHVATIZAVIMO. TASKAS.

 9. Pilietis parašė:

  Pirmiausia reikia pagalvoti prieš rėkaujant ir sakant ne nesutinku. Nuo kada monopolis buvo geras dalykas paprastam žmogui? Kada ir kuri Lietuvos valstybinė įmonė dirbo pelningai ir ne nuostolingai tuo pat metu neapilėšdama žmonių? Mažeikių Nafta – ne tą pardavėm už litą ir pirkom už kelis milijonus porą kartų nes valstybė nesugebėjo jos valdyti. Kaip privati įmonė dabar dirba puikiai. Gal tada elektros tinklai? Bet irgi ne kainos astronominės, o dirba nuostolingai. Gal paštas tada? Keista vienintelis tokios paslaugos tiekėjas, bet milijonai skolų. Hmmm tai gal ES tikrai galvoja, kad vienintelis būdas sumažinti korupciją yra privatizacija. Kai pagalvoji iš savęs nevogs. Paslaugą teiks nes pinigus uždirbti reikia dar ir infrastruktūrą prižiūrės nes kai jos nėra tada ir pinigai nebeplaukia. Tereikia pažiūrėti į Teo ar keleivių pervežimo kompaniją TOKS bei eilę kitų kurie dirba puikiai ir pelningai. Paslaugas teikia ir kuria darbo vietas. Taigi ne taip ir blogai kai skatini konkurenciją ir kiaules nuo lovio nuvarai!

 10. neabejinga parašė:

  Kreipiuosi i organizatorius, butinai platinkite sia peticija visais imanomais kanalais. Facebook, el pastas, Mazeikiu kabeline, pasiulykite straipni “Didmiesčio” laikračiui, dalinkite lapelius su informacija gyventojams ir t.t. Tikrai nemanau kad po “Sauridos” pokštų mažeikiškiai liktų abejingi šiai peticijai. Aš pasirašiau raginu ir kitus nepatingeti, sėkmės darant gerą darbą visuomenei :)

 11. Irena parašė:

  Dekoju uz paaiskinima. Is tiesu, viskas ne taip ir baisu, kaip is pradziu pasirode. Keista tik tai, kad butina nurodyti asmens koda .Kitos salys, kaip supratau, leidzia pasirinkti, ar asmens koda rasyti, ar dokumento, pav. asmens tapatybes korteles, numeri. Na bet pas mus visur asmens kodo reikalauja, net parduotuves lojalumo kortele gaunant.

 12. PASIRAŠYTI PETICIJĄ YRA PAPRASTA! parašė:

  spauskite ant nuorodos

  https://signature.right2water.eu/oct-web-public/signup.do?lang=lt

  atsivers pritarimo pareiškimo forma, formoje žemiau yra „Pasirinkite šalį“, rinkitės „Lietuva“, tada atsivers kiti laukai – asmens kodas, vardas, pavardė, pilietybė – juos užpildykite, pažymite langelius „Patvirtinu“, „Perskaičiau“, pačioje apačioje į eilutę įrašykite, kokius keturis ženklus (raidės ar skaičiai) matote langelyje, jei ženklai nesuprantami, spauskite už garsiakalbio ženklo esantį apvalios rodyklės ženklą – ženklai keisis (įrašyti į po langeliu esančią eilutę – taip įsitikinama, kad su kompiuteriu dirba žmogus, o ne mašina/ kompiuteris, kuris signalus generuoja automatiškai), spaudžiate mygtuką „Siųsti“. Viskas. Viso labo – apie 2 min.

 13. e parašė:

  klausik tu gorila turtuoli labai protingas esi lisk i dziunglesir tunok ten

 14. fifa parašė:

  Šideikien nebelysk į eterį, bo nusibodai su savo paistalais.knisi,knisi ir iš vis ar tamsta gyvenime esi kas nors gražaus ir teigiamo nuveikus,nes apart žmonių juodinimo,žeminimo nieko daugiau ir nesugebi.Spėju,kad būni laiminga tik tada,kai kam nors pavyksta”perkasti”gerklę,bet patikėk saulė kaip tekėjo taip ir tekės,niekam tu nebeįdomi,nes nuolatiniai tavo paistalai jau kartojasi

 15. x parašė:

  Lysk i krumus ponia Daiva ir sedek tyliai.Nusibodai

 16. gorila parašė:

  visi moka ta abonentini tik zmones skleidzia propoganda,kad as nemoku ,kad as moku tik 6.05,pasakyta 18 ir pirmyn varguoliai..

 17. irena parašė:

  Ponia Sideikiene, balsavau uz jus praejusiuose savivaldos rinkimuose, ir del to dabar LABAI GAILIUOSI. Labai nepatiko jusu pozicija Sauridos atzvilgiu, bet ko noreti, juk giminaiciai esate. O jusu pasisakymai daugeliu atzvilgiu yra , kaip liaudis sako, ,,nei i tvora, nei i mieta,,

 18. Daiva Šideikienė parašė:

  Pagal tai,kad Lietuvos kvota yra tik 9 tūkstančiai parašų, galima manyti ,kad Briuselio klerkai yra žymiai protingesni. Arba dar galutinai nepraradę žmogiškumo. Ne taip seniai Mažeikiuose iniciatyvinė grupė rinko parašus dėl reikalavimo paskelbti Mažeikių rajono gyventojų apklausą „Už – Mažeikių geležinkelio tunelį“. Šiai iniciatyvai paremti vien tik Mažeikiuose !!! reikėjo surinkti 5009, t. y. 10 procentų balsavimo teisę turinčių rajono gyventojų, parašus. Labai gaila ,jog Europos komisija iš Lietuvos nepaprašė kokių 300 000 parašų. Arba dar daugiau.

 19. irena parašė:

  Zinot, nelabai as supratau ta angliska varianta. Kaip suprantu, imanoma pasirasyti popierini tos peticijos varianta. Manau, taip butu priimtiniau daugumai, ypac vyresnio amziaus zmoniu. Gal kas nors imsis tokios iniciatyvos, o mes butinai pasirasysime. Tik paskelbkite spaudoje, kur!

 20. irena parašė:

  Labai aktualus mums visiems klausimas! Kur galima pasirasyti ta peticija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*