Petrinės tirkšliškiams – vasaros linksmybių šventė

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=402 template=caption]Jau daugelį metų tirkšliškiai ir jų miestelio svečiai baigiantis pirmajam metų mėnesiui renkasi į įprastinę susibūrimo vietą – Tirkšlių pušyną. Čia muzika, šokiais, dainomis ir ąžuolų vainikais pagerbiami Petrai.


Turi dvi šventes

Šiemet ąžuolo vainikais buvo papuošti keturi Petrai ir viena Petrė, dirbanti Tirkšlių vidurinėje mokykloje. Tai nėra gausus būrys apdovanotųjų, bet tirkšliškiai džiaugiasi, kad turi savo šventę, kuri minima jau beveik dešimt metų. Turi Tirkšliai ir dar vieną didelę šventę – Rudens kermošių, kuriame pasidžiaugia savo per metus nuveiktais darbais, gautu derliumi. 
Į Petrines vasarą, be to, kad pagerbtų varduvininkus, tirkšliškiai renkasi pailsėti nuo darbų, pabendrauti, pabūti kartu ir smagiai pasilinksminti.


Svečiai iš Latvijos

Turininga šventės programa susirinkusiųjų laukė ir šiemet: turėjo kuo užsiimti ir dideli, ir maži – jiems skirti žaidimai, pramogos, kaip visada tokiose šventėse, netrūko skanėstų ir saldumynų, moterims – riestainių ir pyrago, vyrams – alaus putos ir žirnių. 
Koncertinė programa taip pat sudaryta įvairių skonių žiūrovams: pasirodė Tirkšlių kultūros centro folkloro ansamblis „Guojee“, jų kolegos iš Naujosios Akmenės kultūros centro, tirkšliškiai sulaukė ir svečių iš užsienio: iš Latvijos miestelio Slampės Lietuvos Petrų pasveikinti atvyko Slampės kultūros pilies folkloro ansamblis „Pūrs“. Jaunimui akims paganyti pasirodė Tirkšlių kultūros centro modernaus šokio ansamblis „Impro“, koncertą baigė viešnia – dainininkė Irena Starošaitė.


Nušvito lazerių šou

Kas dar nepavargo nuo muzikos garsų ir dainų, kojas pamiklinti turėjo progą kaimiškoje gegužinėje su grupe „VyNer“. Pačių ištvermingiausiųjų gegužinėje laukė staigmena: vidurnakty sušvitęs lazerių šou. 
O po to vėl siautėjo gegužinė.
„Šį kartą šventė tęsėsi iki dviejų nakties. Linksmybės vyko tol, kol buvo kas linksminasi. Dabar į krūvą pasilinksminti tirkšliškiai susirinks tik rudenį, tad tikiuosi, kad šių Petrinių aidai greitai jų ausų ir širdžių nepaliks“, – viliasi šventę organizavęs Tirkšlių kultūros centro direktorius Remigijus Kudla, kuriam aktyviai talkino Tirkšlių seniūnija.

3 Atsakymai į “Petrinės tirkšliškiams – vasaros linksmybių šventė”

  1. Dalyvis parašė:

    Šventė būtų kaip šventė, jei ne ponas direktorius būtų dainavęs girtas. Nesuprantu kam reikia dar rodytis, jei geri tai gerk, o čia sumasto dar ant senos pasilipti ir pamekenti( nesvarbu kad niekas nesuprato ką dainavote). Tikrai gėda darote savo miesteliui ir vardui. Yra grupė tai ji ir dainuoja, o „pono direktoriaus“ ant senos tikrai nereikia.

  2. Aloyzas, kelio darbininkas parašė:

    Buvau stipriai pakalęs. Ryte žiūriu, kad guliu plikas (tik su triūsikais) šalia skruzdėlyno. Prisirinkau tuščių butelių, prakaliau ir nusipirkau alaus pūslę.

  3. Nustebęs parašė:

    Kažko nesuprantu. Oficialiai šventė vadinasi „apaštalų Petro ir Pauliaus šventė“. Kodėl pagerbiami tik Petrai? O Pauliai (Povilai) kuom prasikalto?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto