„Petys į petį su kaimynu“ išjudino Židikus

Renginyje savo sugebėjimus ieškant narkotinių medžiagų pademonstravo policijos kinologas Tomas Taurinskas su tarnybiniu šunimi Attilu. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=378 template=caption]Židikų miestelio centre vyko renginys „Petys į petį su kaimynu“. Pirmą kartą rajone surengtame tokiame renginyje vietos gyventojai galėjo iš arti įvertinti specialiųjų tarnybų pasirengimą darbui.


Tarnybos palaikė iniciatyvą 

Idėja surengti renginį, kuris židikiškius supažindintų su specialiųjų tarnybų darbu, anot Židikų seniūnės Stanislavos Valatkevičienės, kilo spontaniškai. 
„Žiūrėdama per televiziją laidą apie gelbėtojus, pamačiau siužetą, kaip viename miestelyje saugios kaimynystės bendruomenė surengė renginį su visomis specialiosiomis tarnybomis. Buvo demonstruojama, kaip gelbėtojai užgesina liepsnojantį automobilį. Ši idėja pasirodė priimtina ir man, tačiau ją įgyvendinant iškilo problema – aplinkosaugininkai pasipriešino automobilio deginimui miestelio centre. Todėl buvo nuspręsta apsieiti be ugnies, bet supažindinti vietos gyventojus su kita situacija – kaip gelbėjami žmonės, kai įvyksta avarija ir jie lieka prispausti sumaitotame automobilyje“, – pasakojo seniūnė.
Tariantis dėl renginio su Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais, židikiškių iniciatyvai pritarė ir Mažeikių policijos komisariato bei valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ atstovai.


Avarijos seniūnijoje – ne retenybė 

Automobilių avarijos neaplenkia ir Židikų – apie tai miestelio turgaus aikštėje susirinkusiems židikiškiams ir vietos Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos moksleiviams priminė VĮ „Telšių regiono keliai“ saugaus eismo skyriaus vadovas Arūnas Raibužis. 
„Seniūniją kerta net trys krašto kelių bei dvi rajoninių kelių atkarpos. Per pastaruosius ketverius metus seniūnijoje būta skaudžių pasekmių atnešusių avarijų: pernai gruodį miestelio ribose susidūrė sunkvežimis ir vienatūris automobilis, sužeisti penki žmonės; rugpjūtį, susidūrus automobiliui ir arklio traukiamam vežimui, sužeisti du žmonės; rajoniniame kelyje susidūrus mašinai ir dviračiui sužalotas dviratininkas“, – eismo neliames vardijo A. Raibužis.
Kelininkai seniūnei įteikė atšvaitų ir šviesą atspindinčių liemenių, kurios bus išdalintos socialiai remtinomis šeimoms. O ugniagesiai gelbėtojai pademonstravo, kaip iš avariją patyrusio automobilio šiuolaikine gelbėjimo įranga vaduojami nukentėjusieji.
„Vien laužtuvo šiais laikais įvykus avarijai nebeužtenka, į pagalbą pasitelkiamos hidraulinės žirklės, plėstuvai, keltuvai. Šiais įrankiais bei gelbėjimo įranga, kurių Mažeikių PGT turi du komplektus, galima sukarpyti ir išvaduoti žmones iš bet kurios transporto priemonės“, – ugniagesių gelbėtojų praktinį darbą komentavo Mažeikių PGT viršininkas Audrius Tupikas.


Laimėjo du konkursus 

Anot Mažeikių policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininko Arūno Bubliausko, židikiškiai turi kuo didžiuotis – Židikų seniūnija pernai pripažinta „Saugiausia seniūnija“, o M. Pečkauskaitės vidurinė mokykla laimėjo rajoninį „Saugiausios mokyklos“ konkursą. 
„Tokiu renginiu norima išjudinti žmones, pademonstruoti jiems, ką sugeba specialiosios tarnybos. Džiugu, kad šioje seniūnijoje kryptingai vyksta darbas saugumo srityje – miestelyje jau yra keturi policijos rėmėjai. Raginame moksleivius, kad ir savo mokykloje pradėtų jaunųjų policijos rėmėjų veiklą“, – kvietė poskyrio viršininkas.
Iš pradžių skeptiškai žiūrėję į saugios kaimynystės iniciatyvą, po vieno įvykio, kai naktį buvo užpulta vienkiemyje gyvenanti senukų pora, židikiškiai įkūrė Saugios kaimynystės tarybą.
„Esame viena iš tų seniūnijų, kuri labiausiai nutolusi nuo rajono centro, kol į įvykio vietą atvyks specialiosios tarnybos, praeina laiko, tad reikia pasitikėti vienas kitu, padėti vienas kitam kaimyniškai. Džiaugiuosi, kad į kvietimą burtis saugumo grupėn atsiliepė ne tik bendruomenių atstovai, seniūnaičiai, klebonas, mokyklos bendruomenės, bet ir trijų medžiotojų būrelių, kurių teritorijos yra mūsų seniūnijoje, nariai – vos įvykus nelaimei, jie telefonu informuoja būrelio medžiotojus, kurie padeda mums sunkią minutę“, – pasidžiaugė seniūnė.


Ragino ir kitus sekti pavyzdžiu 

Renginyje savo sugebėjimus ieškant narkotinių medžiagų pademonstravo policijos kinologas Tomas Taurinskas su tarnybiniu šunimi Attilu, renginio dalyviai vaišinosi židikiškių šeimininkių išvirta grikių koše ir arbata.
„Manau, kad pirmasis toks renginys mūsų rajone pavyko – žmonės įsitikino, kad jie nepaliks vieni nelaimės akivaizdoje, kad rimta parama jiems bus kaimynų petys. Džiugu, kad Židikų seniūnija parodė gerą pavyzdį, jeigu ir kitos seniūnijos pasirinks panašią supažindinimo su specialiosiomis tarnybomis formą, mes mielai bendradarbiausime ir dalyvausime tokiuose projektuose“, – sakė pareigūnai.

2 Atsakymai į “„Petys į petį su kaimynu“ išjudino Židikus”

  1. Mokytoja parašė:

    Buvo tikrai gražus renginys. Ačiū.

  2. šaunuoliai parašė:

    židikiškiai, pavyzdys kitoms seniūnijoms, o aplinkosaugininkai lochai: atėmė iš žmonių tokį įspūdingą reginį. Tad uždrauskit degti ir kitiems automobiliams mieste.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto