Į Sedą susirinkę pieno gamyba besiverčiantys ūkininkai išsakė savo sopulius: juos žeidžia ne tik kainodara, bet ir netinkama atsiskaitymo už pieną tvarka, kuomet pieno supirkimo kaina yra diferencijuota pagal parduodamo pieno kiekį.
Sediškė ūkininkė Alma Donelienė per metus trunkantį susirašinėjimą su įvairiomis instancijomis sukaupė storą bylą dokumentų, tačiau konkrečių atsakymų negavo – vieni raštai prieštarauja kitiems.
Pieno gamintojai konstatavo: jų interesams niekas tinkamai neatstovauja, nepakankamai aktyvi ir Lietuvos pieno gamintojų asociacija. Jie nutarė stoti į asociaciją ir „iš apačios“ priversti ją dirbti.
Sediškės ūkininkės – A. Donelienė ir Ilona Padervinskienė – seniai nebėra situacijos stebėtojos, moterys bando būti tarp tų, kurie siekia ją pakeisti. Jos nuolat bendrauja su aktyviais pieno gamintojais iš kitų rajonų, vyksta į įvairius susitikimus, pasitarimus, kur gali pareikšti savo nuomonę.
Neseniai sediškės vyko į Kauną, į valstybės įmonę „Pieno tyrimai“, kur susirinkę Žemės ūkio ministerijos specialistai, smulkiųjų ir stambiųjų pieno ūkių, pieno supirkėjų ir perdirbėjų atstovai aptarė žalio pieno kainodaros principus.
Šių ūkininkių iniciatyva, Sedoje vyko ir rajono pieno gamintojų susirinkimas, nes šioje seniūnijoje jų daugiausia. Nors buvo kviesti pienininkyste užsiimantys ūkininkai ir iš kitų seniūnijų, tačiau, be sediškių, sulaukta tik kelių ūkininkų iš Šerkšnėnų, Židikų seniūnijų.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.
socialinių darbuotojų padėjėjų atlyginimai. Darbas tas pats, o kiekvienam rajone vis kitoks atlyginimas, aišku, Mažeikiuose mažiausias :(