Pienininkai ruošia atsaką juos diskriminuojantiems perdirbėjams

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Pieno gamintojus vienijančios žemdirbiškos organizacijos dėlioja planus apskųsti juos diskriminuojančius pieno perdirbėjus, kurie ūkininkams ir kooperatyvams nepagrįstai moka skirtingas kainas už pieną.

Konkurencijos pažeidimai

Pasak Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininko Andriejaus Stančiko, pagalbos ketinama prašyti per europines ūkininkus vienijančias organizacijas – taip tikimasi įrodyti, kad Lietuvoje yra konkurencijos pažeidimų.
„Artimiausiu metu, kiek aš žinau, rinksis kooperatyvai. Kuris laikas buvo rinkta ir dabar yra surinkta medžiaga, įrodanti šituos veiksmus. Vienas iš variantų, kad kooperatyvai kreipsis į Žemės ūkio rūmus, kad mes kreiptumės į žemdirbiškas organizacijas ir veiksmas vyktų toliau. Sprendimai greičiausiai bus priimti artimiausiu metu“, – ketvirtadienį naujienų agentūroje ELTA vykusios spaudos konferencijos metu sakė ŽŪR pirmininkas.

Žlugdoma tikslingai

A. Stančikas perdirbėjus kaltina tikslingai žlugdant vieną gamintojų grupę – susibūrusius į kooperatyvus ūkininkus. Esą bijodami, kad sustiprėję kooperatyvai imsis plačiai paplitusios praktikos steigti savo perdirbimo įmones ir taip išvengti pelno nutekėjimo į perdirbėjų rankas, šie rinkos žaidėjai manipuliuoja kainomis ir stabdo kooperaciją.
„Tai aiškiai matoma dar nuo 2012 m., kai rinkose pieno kainos krito nuo 2 iki 7 proc., kooperatyvams tuo metu jos krito iki 30 proc. Tas pats fenomenas buvo ir 2014 m. pradžioje, kol jokio Rusijos embargo nebuvo – kai perteklinis pienas ėmė judėti Lietuvos link, kainos ženkliai buvo numestos kooperatyvams ir tik vėliau – kitiems pieno gamintojams“, – pavyzdžius vardijo A. Stančikas.
ŽŪR pirmininkas viltis deda į europines institucijas, mat Konkurencijos tarnyba, jo žodžiais, viską stebi iš šalies ir jokių veiksmų nesiima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto