Pieno gamintojai jau gauna išmokas

Šiais metais išmokų dydis – 70 litų už parduoto pieno toną atskaitos laikotarpiu. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sausio 20 dieną pieno gamintojams pradedamos mokėti 2011 metų atsietosios papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos už pieną. Rajono ūkininkų sąskaitas papildys beveik pusantro milijono litų.

Šiemet pinigų gaus mažiau

Rajono Žemės ūkio skyriaus duomenimis, šiek tiek daugiau kaip 900 pieno gamintojų turėtų pasiekti 1,48 milijono litų. Praėjusiais metais į rajono ūkininkų sąskaitas buvo pervesta du milijonai litų. Toks skirtumas – sumažintų išmokų pasekmė.
Šiais metais išmokų dydis – 70 litų už parduoto pieno toną atskaitos laikotarpiu (2006–2007 kvotos metais).
Praėjusiais metais už toną buvo mokama 87 litų papildoma nacionalinė tiesioginė išmoka.

Reikalavimai nesikeitė

Pagrindiniai reikalavimai išmokoms už 2011 metus gauti liko tokie patys, kaip ir 2010 m. Išmokos mokamos tiems gamintojams, kurie 2006–2007 kvotos metais pardavė pieną ir 2007 m. kovo 31 d. turėjo nustatytą 2006–2007 kvotos metams pieno gamybos kvotą, įregistruotą Kvotų administravimo informacinėje sistemoje.
Be to, pretendentai į išmokas už pieną turi būti įsiregistravę valdos valdytojais arba partneriais Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Valdos, kurioje pieno gamintojas registruotas valdytoju arba partneriu, valdytojas turi būti 2011 metais deklaravęs žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus.
Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Janina Veselienė priminė, kad gamintojams, atitinkantiems visus reikalavimus, prašymų ar paraiškų rašyti nereikia – Nacionalinė mokėjimo agentūra išmokas perves į gamintojų sąskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto