Piešimo pamokėlės vaikams Buknaičių bibliotekoje

Piešimo pamokėlės Buknaičių bibliotekoje.

Liepos mėnesį Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko piešimo pamokėlės vaikams. Jas vedė „Ventos“ progimnazijoje besimokanti Ernesta Buivydaitė.
Liepos 10 d. bibliotekoje vyko piešimo pamokėlė „Mokomės piešti veidą“. Jaunoji menininkė mokė vaikučius nupiešti gyvūną – katytę, laputę, vilkę – žmogaus veidu.
Vienas pamokėlės dalyvis norėjo piešti ne gyvūną, o pats save. Ernesta vaikučiams patarė, kaip piešiant laikyti kreideles, kokias spalvas piešimui išsirinkti parduotuvėje. Mažiesiems piešimas buvo tikras kantrybės išbandymas. Jie pavargo, bet mokytoja buvo reikli ir vis juos įkalbinėjo, kad darbus reikia užbaigti.

Vaikučiai po piešimo pamokėlių žaidžia stalo žaidimus.

Liepos 18 d. vyko piešimo pamokėlė „Piešimas kitaip“. Užsiėmimo pradžioje mergina pristatė Fionos Watt knygą „Dailės magija“. Joje pateikta įvairiausių dailės patarimų, gudrybių, idėjų. Ši knyga – tai puikus pagalbininkas pradedančiam piešti. Vaikai piešė gėles, medžius, meškiuką, vėžliuką, o viena mergaitė panoro nupiešti šeimos ūkelyje auginamus viščiukus. Visiems puikiai sekėsi. Savo darbelius jie glamžė, tiesino, vėl tepė guašu, plovė po tekančiu vandeniu. Nuplauti piešinukai buvo džiovinami. Piešiniams pradžiūvus, jie buvo išlyginti lygintuvu.
Liepos 26 d. vaikučiai rinkosi į trečiąją piešimo pamokėlę. Jos tema – babaušiukų piešimas. Babaušis lietuvių mitologijoje – baidyklė, šmėkla. Senovėje baubu gąsdindavo vaikus. Pamokėlės dalyviai apie šias būtybes buvo girdėję, bet negalėjo įsivaizduoti, kaip jos atrodo. Suko galvą, vienas į kitą žvilgčiojo, bet babaušiukų pripiešė. Po pertraukėlės vaikai su gera nuotaika bibliotekoje žaidė stalo žaidimus.
Piešimo pamokėlių dalyviai susidraugavo su Ernesta, pamilo ją už nuoširdumą, draugiškai bendravo ir vis apgailestavo, kad tokios smagios pamokos baigėsi. Bibliotekininkė padėkojo Ernestai Buivydaitei už piešimo užsiėmimus, o Vaidilutei Buivydaitei ir Danguolei Vaitkuvienei – už atneštas vaišes vaikučiams.

Valerija BENIUŠIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

„Babaušiukų“ piešimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto