Pievėnų klebonas sugrįžo į darbą

Kunigas Saulius Styra prasitarė, kad Telšių vyskupijos kurija jam leido pasirinkti: ar grįžti dirbti į senąją vietą, ar išvažiuoti kur nors kitur. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sekmadienį po kelių mėnesių pertraukos Mišias vėl laikys Pievėnų parapijos klebonas Saulius Styra. Jis sugrąžintas į ankstesnes pareigas, nuo kurių buvo nušalintas kilus skandalui dėl seksualinio prievartavimo ir išnaudojimo.


Pasirinko buvusią parapiją 

S. Styra „Santarvei“ sakė tik prieš porą dienų grįžęs į savo namus, kuriuos pirmiausiai reikia sušildyti. Beveik tris mėnesius jis nebuvęs namuose ir sakosi turįs nemažai darbo, kol viskas vėl stos į senąsias vėžes. 
„Ką tik sugrįžau į savo parapiją. Kol kas susitikau tik su keliais vietiniais gyventojais, todėl sunku pasakyti, kaip dauguma jų vertins mano sugrįžimą. Viskas bus aišku po sekmadieninių Mišių“, – svarstė S. Styra.
Kunigas prasitarė, kad Telšių vyskupijos kurija jam leido pasirinkti: ar grįžti dirbti į senąją vietą, ar išvažiuoti kur nors kitur. Jis sakė norėjęs grįžti į Pievėnus, todėl taip ir padaręs.


Teistis neketina

Atgavęs senąsias pareigas klebonas tvirtino, kad dėl šmeižto ir patirtų nemalonių išgyvenimų Mykolo, kuris jį apkaltino, pats nežada nei skųsti, nei teistis dėl moralinės žalos atlyginimo.
Telšių vyskupijos kurijos atstovas „Santarvę“ taip pat informavo, kad dvasininkija jokių teisinių veiksmų prieš Mykolą imtis neketina. Dvasininko teigimu, svarbiausia yra tai, kad paaiškėjo tikroji tiesa ir kunigas vėl gali dirbti pagal savo pašaukimą.


Nutraukė bendravimą

„Santarvė“ primena, kad praėjusių metų spalio mėnesį Pievėnų parapiją sudrebino skandalas, paaiškėjus, jog klebonui S. Styrai mesti kaltinimai seksualiniu išnaudojimu ir prievarta. 
Dėl šio įvykio Mažeikių rajono policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminis tyrimą. Tačiau įtarimams nepasitvirtinus jis buvo nutrauktas.
S. Styrai nemalonumai prasidėjo tuomet, kai Alytuje gyvenantis 38-erių metų vyras parašė policijai pareiškimą, kuriame informavo, neva Pievėnų parapijos kunigas jam liepęs nusirengti ir visa tai filmavęs telefonu.
Policijos pareigūnai tyrė įvairias versijas. Viena iš jų, kad vyras, kartais atvykstantis pagyventi į kleboniją, dėl ko nors supykęs galėjo apšmeižti kleboną. Po tyrimo pasitvirtino kaip tik ši versija.
Pievėnų klebonas „Santarvei“ teigė, kad dabar su jam kaltinimus pareiškusiu Mykolu nebe bendrauja. Net užblokavęs jo numerį savo telefone.

6 Atsakymai į “Pievėnų klebonas sugrįžo į darbą”

 1. juk parašė:

  matėm per televiziją ,kad jis nesveikas žmogus,o šmeižė tai ne savo protu,o kažkas pasamdė

 2. davatkele parašė:

  Sekmes ir stiprybes Jums Kunigeli. Smeizikas turetu buti nubaustas!

 3. Nesamone parašė:

  Nesamone visiska…

 4. Pranas parašė:

  sveikas kunige pagaliau leido Jum gryzti i savo darbeli.na manau kad vietinei parapijiecei Jus palaikys ir pasitikes Jumis kaip ir anksciau.o su tokiu ,,draugu,, daugiau ne i kalbas nebeeik nes matosi kad ten menkysta ji uz smeizta butinai reikia nubausti.nenuleisk ranku Kunigeli ir eik iki galo kad ta nieksa pasodinti i kalejima manau daugelis pritars mano minciai.

 5. zuzana parašė:

  Pritariu Patenkintam. Valio!

 6. Patenkintas parašė:

  Va čia tai gerbiu redakcijos vadovybę,straipsnio autorę Janiną Sribaliųtę už tai,kad išdrįso nekaltai apšmeižtą žmogų reabilituoti,parašant viešą straipsnį.
  Visi esam pastebėję,kad visuomenės informavimo šaltiniai,šiuo atveju redakcija,dažniausiai besivaikydama skaitomumo reitingų, ištrimituoja kaip taisyklė pirmame puslapyje įtarimus asmeniui ar asmenų grupei ir tiems įtarimams nepasitvirtinus,viešai nepaneigia vienokių ar kitokių nekaltumo aplinkybių,o tada ir lieka žmogus apipiltas purvais,nebūtais kaltinimais.Dar kartą ačiu autorei už drąsą ir pirmąją šviesos žvaigždutę ginant apkaltintą,bet nekaltą žmogų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*