Pievėnų klebonui panaikinti kaltinimai

Nemažai rūpesčių patyręs ir nuo kunigystės nušalintas Saulius Styra sakė, kad jį apkaltinusio Mykolo pats nežada nei skųsti, nei teistis dėl moralinės žalos atlyginimo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono policijos pareigūnai nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio prievartavimo ir išnaudojimo.
Įtariamasis šioje byloje buvo Pievėnų parapijos klebonas Saulius Styra.

Skųsti nežada

Ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nepasitvirtinus įtarimams ir kaltinimams seksualiniu išnaudojimu bei prievartavimu.
Nemažai rūpesčių patyręs ir nuo kunigystės nušalintas S. Styra „Santarvei“ sakė, kad jį apkaltinusio Mykolo pats nežada nei skųsti, nei teistis dėl moralinės žalos atlyginimo.
„Šiuo klausimu turėtų pasisakyti Telšių vyskupijos kurija, tik su jos leidimu galėčiau imtis kokių nors veiksmų. Kol kas iš jų jokio atsakymo nesulaukiau“, – sakė Pievėnų parapijos klebonas.
Pasak S. Styros, jei ir būtų nuspręsta imtis teisinių veiksmų prieš Mykolą, tai tik dėl Bažnyčios vardo žeminimo.

Nuo komentarų susilaiko

„Santarvei“ iš Kurijos taip pat nepavyko gauti atsakymo, kas laukia nepagrįstai apkaltinto kunigo –  ar jis galės grįžti į Pievėnų parapiją. Kol nėra priimtas konkretus sprendimas, dvasininkija nuo komentarų susilaiko.
„Esu pateikęs prašymą, kad grąžintų į senąsias pareigas ir į parapiją, bet kol kas atsakymo nesulaukiau. Todėl toliau atostogauju“, – sakė kunigas.

Nepalieka ramybėje

„Santarvei“ paklausus, ar nutraukus tyrimą gyvenimas tapo ramesnis, S. Styra atsakė: „ne“.
„Mykolas ir toliau skambinėja. Net ir būdamas užsienyje „kaulija“ pinigų, psichologiškai veikia.  Turbūt tai niekada nesibaigs. Po mestų kaltinimų akis į akį su juo susitikti neteko“, – atviravo dvasininkas.
S. Styros žodžiais, Mykolas toliau sėkmingai keliauja po pasaulį. Neoficialiomis žiniomis, šiuo metu jis yra Izraelyje.

Kunigas buvo apšmeižtas

„Santarvė“ primena, kad Alytuje gyvenantis 38-erių metų vyras beveik prieš mėnesį parašė policijai pareiškimą, kuriame informavo, jog Pievėnų parapijos kunigas jam liepęs nusirengti ir visa tai filmavo telefonu.
Policijos pareigūnai tyrė įvairias versijas. Viena iš jų, kad vyras, kartais atvykstantis pagyventi į kleboniją, dėl ko nors supykęs galėjo apšmeižti kleboną.
Po tyrimo pasitvirtino kaip tik ši versija.

14 Atsakymų į “Pievėnų klebonui panaikinti kaltinimai”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  As tikrai manau,kad taip buvo,ka sake tas vyriskis! Maciau laida 24 val.ir joje pats kunigas sake,kad dave 6 tukst.litu,kad atsiimtu pareiskima is teismo…Geda,kunigeli…

 2. Renatas parašė:

  Kai studijavau siauliuose, bendrabutyje pavoge pinigus neturejau is ko gristi namo, nuejau i baznycia paskuniga, papaskojau kas kaip dave kelionei namo…

 3. praeivė parašė:

  Skaitau kai kuriuos komentarus ir stebiuosi. Kaip nedaug tereikia. Vienas durnelis “apšiko” žmogų ir taip prikibo, kad nė teismo sprendimai komentatorių nebeįtikina.

 4. Jonui parašė:

  Aš šiaip komentuoju, nesu nei Jonas, nei Saulius, nei Mykolas. Aš irgi esu davęs pinigų “ne už ką”, šiaip iš geros širdies. “Išsipildymo akcijoje” per TV parėmiau sergančius vaikus, daviau “Maisto bankui”, keletą kartų paaukojau ubagams. Pasirodo, ne visi taip šykščiai skaičiuoja kiekvieną centą, kaip tu.

 5. Jonas parašė:

  Kunigėli, jeigu jau nedavei pinigėlių, tai už kokias lėšas tavo Mykoliukas keliauja po pasaulį? O teisėsauga nepaklausė tavęs šito? tad, jeigu jau davei jam pinigų- reiškia buvo už ką. Tiesa, Sauliau? :)

 6. lolui parašė:

  Jau Pievenuose tai tikrai pririnksi “belekiek babkių”. Tik iškart reikėtų talpesnio kasos aparato, kad visi sutilptų.

 7. lolas parašė:

  Būtų mano valia, pirmiausia bažnyčiose atsirastų kasos aparatai.

 8. Jes parašė:

  Kazkodel man atrodo kad Tamstele ne Aktyviste /ar tik ne is tarybiniu laiku nostalgiskai pasikrikstyjai/ber klebono gaspadine nes pas davatkeles visada gi buna spalva juoda ir spalva balta pamirstant kad dar ir kitokiu atspalviu yra bet pasakyk man kodel pas visus kunigus gaspadines jaunos ir neblogos isvaizdos kas nors mates jauna kuniga ir sene gaspadine gal tik pirmom dienom o paskui …..nu va o su situo kaip ten buvo kas ten zino

 9. nu netikiu parašė:

  niekas iš nieko neatsiranda, jei tokia istorija atsirado, vadinasi, iš tiesų kažkas buvo su tuo kunigėliu ir Mykoliuku. O kas, tai jau Pievėnų davatkų reikalas

 10. Aktyvistė-JEs'ui parašė:

  Ko verti visi tie straipsniai, puikiai matome iš to Pievenų pavyzdžio. Labai gerai, kad bažnytinė vadovybė nenusileidžia iki turgaus bobų lygio ir į tuos straipsnius nereaguoja. O jeigu yra kas rimčiau, jeigu įsikiša teisėsauga, vyskupų reakcija yra. Kol vyko tyrimas Pievenų klebonas buvo nušalintas nuo pareigų. Kiek anksčiau tas pats buvo ir Tryškių klebono atveju.

 11. Jes parašė:

  Kad tik tamsta tiek skaitytum bet matyt be maldaknyges nieko daugiau ,kas is to kad raso kas nors i ta kritika reaguoja ?Ne demesio nekreipia baznytine valdzia ,ir ar isdidziai pareiskia kad cia ju reikalas o apsisuke kisa ranka i valstybes izda pinigeliu ,man nesuvokiama kodel Lietuvoj kataliku baznyciai leidziama tiek kistis i valstybes reikalus ,tai gal ir kitu religiju atstovams suteikim tokia teise juk Konstitucija visiems vienoda mokescius visi vienodus moka ,nesakau nieko yra kunigu visokiu pvz buves Tirksliu mate ir zmogu ir neatitrukes nuo savo ganomuju bet labai gaila tokiu kunigu maza

 12. Aktyvistė-JES'ui parašė:

  Kunigai – neliečiamųjų kasta? Kažkaip atvirkščiai čia viską apsukai. Matosi, kad neperdaug draugauji su spauda, tiek internetine, tiek popierine. Stebėk atidžiau. Beveik kas antrą dieną vis nauji straipsniai apie kunigus su nemaža pamazgų doze. Išsispausdina Delfis, persispausdina l.rytas arba atvirkščiai. Už kurio laiko tą patį straipsnį pakartoja, tik kitu pavadinimu. Kad per mažai nepasirodytų. Tikslas vienas – kuo daugiau užkabinti “makaronų”. Ant kai kurių ausų tie makaronai labai gerai kimba. Štai, kad ir ant tavo, ar ant jau minėto OMG.

 13. Jes parašė:

  Aktyviste o ka su zvake stovejai?cia siuo atveju 50/50 o ar daug matei Lietuvoj uz dokius dalykus nuteistu kunigu?Jie gi is nelieciamuju kastos ,as suprantu kad paciai vidurius susuka kai apie kunigeli negerai bet……nereikia ju idealizuoti tai susireiksminusi ,neklystanti ,nelieciama KASTA bent jau Lietuvoj

 14. Aktyvi skaitytoja parašė:

  Spalio 19 dieną Santarvėje buvo straipsnis pavadinimu “Kunigas kaltinamas seksualiniu išnaudojimu”. Vienas iš komentatorių, pasivadinęs OMG parašė taip: “Tikėjimas lieka tikėjimu, bet į bažnyčią aš kojos nebekelsiu…” . Kadangi situacija iš esmės pasikeitė, mielas OMG, atėjo metas kiek padirbėti. Netingėk, sėsk prie klaviatūros. Laukiame kad kažką parašytum.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*