Pinigai bendruomenėms šiemet bus dalijami kiek kitaip

Politikai pritarė pakeitimams, susijusiems su ministerijos paramos skirstymu. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šiais metais rajono bendruomenėms Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 144 tūkstančius litų vietos bendruomenių savivaldos programai įgyvendinti. Per trejus metus suma tokiai programai padidėjo 4,5 tūkstančio litų.

Bazinė suma didėjo

Pagal Savivaldybės patvirtintą aprašą, kokiems poreikiams panaudoti pinigus, sprendžia vietos bendruomenių tarybos. Šiais metais jį ruošiamasi keisti, atsižvelgiant į ministerijos nustatytus pakeitimus.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komiteto posėdyje informavo, kad viena iš naujovių tai, kad vietos bendruomenės tarybos pirmininku negali būti Savivaldybės administracijos ar kito įgyvendinti programą Savivaldybėje paskirto subjekto atstovas.
„Nauja nuostata ir tai, kad vietos bendruomenių taryba, pasitarusi su vietos bendruomene, priima sprendimus dėl finansuotinų veiklų ir teikia juos seniūnui. Anksčiau teikti seniūnui nereikėdavo“, – lygino pavaduotojas.
Atsižvelgiant į seniūnijų siūlymus į aprašą įrašyta visoms seniūnijoms skiriama bazinė aštuonių tūkstančių litų suma, kai tuo tarpu ankstesniais metais ji būdavo penki tūkstančiai. Likusi suma seniūnijoms bus padalinta atsižvelgiant į gyventojų skaičių.

Tinkamos išlaidos

R. Paradnikas informavo, kad pirmą kartą nurodyta, jog programos lėšos negali būti naudojamos tai veiklai, kuri remiama iš kitų programų. Tinkamomis finansuoti laikomos vietos bendruomenių tarybos sprendimu patvirtintos veiklos, tenkinančios vietos bendruomenių viešuosius poreikius.
Ministerijos skirti pinigai gali būti naudojami socialinei veiklai, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūrinei ir švietėjiškai, sporto ir sveikatinimo veiklai, bendruomenės akcijoms ir iniciatyvoms, skirtoms viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, bendruomeninei ir kitai vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinančiai veiklai.

3 Atsakymai į “Pinigai bendruomenėms šiemet bus dalijami kiek kitaip”

  1. ???? parašė:

    O tai ką visos organizacijos tai ne to kaimo bendruomenė?:)

  2. kaimietė parašė:

    Taigi pinigai ne bendruomenėms, o visoms organizacijoms, esančioms seniūnaitijose, reikia skirti savokas

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Gal kaip Varna sūrį ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto