„Pinigų tikrintojų“ apgaulė nepavyko

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai policijos pareigūnai įspėja: rajone veikia sukčiai, kurie du kartus bandė apgauti mažeikiškius. Žmonės buvo budrūs ir sukčių apgaulei nepasidavė.

Sukčius liko be nieko

Mažeikių rajono policijos komisariate šią savaitę buvo gauti du pranešimai apie bandymus apgauti gyventojus. Abiem atvejais vyriškis skambino senyvo amžiaus gyventojams į laidinius telefonus ir, prisistatęs policijos pareigūnu, teigė, kad kartu su išmokomomis pensijomis gyventojams Lietuvos pašto darbuotojai išdalijo padirbtas eurų kupiūras, todėl policijos pareigūnai atvyks į namus ir patikrins turimus banknotus.
Po pokalbio telefonu pas gyventojus į namus prisistatydavo neuniformuotas vyras, kuris parodydavo pažymėjimą ir paprašydavo pateikti turimus euro banknotus patikrinimui.
Tokiu būdu sukčius bandė apgauti Mažeikių ir Tirkšlių gyventojus. Įtarę, kad į namus atvyko apgavikas, žmonės pinigų tikrinimui nepateikė.
Pamatęs, kad lengvatikių nepavyko rasti, vyras pasakydavo, jog eina į automobilį pasiimti pinigų tikrinimo aparatą ir nebegrįždavo.

Ragina būti budriems

„Policijos pareigūnai nevaikšto pas gyventojus į namus ir netikrina euro banknotų. Net nežinau tokių institucijų, kurios užsiimtų tokiais patikrinimais. Banknotai tikrinami banke, prekybos centruose ir kitose įstaigose. Gyventojus raginame būti budrius ir nepakliūti į sukčių pinkles“, –  sakė rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Arūnas Bubliauskas.
Pareigūnai pataria: neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, neatidarykite durų asmenims, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų jus aplankė.
Policija prašo neteikti jokių duomenų telefonu ir neperduoti pinigų nepažįstamiems asmenims. Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad jums skambina ar į jūsų namus atėjo sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112 ir informuokite policiją.
Praėjusiais metais mūsų rajone buvo užregistruoti 35 sukčiavimo atvejai (užpernai tokių atvejų buvo dvidešimčia daugiau).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto