Pirkti vaistų – į turgų?

Mažeikiškiai į turgų kartais traukia ir ieškoti pigesnių, bet nelegalių prekių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuvoje vaistus gali pardavinėti tik vaistinės, todėl kitur vykstanti prekyba vaistais yra nelegali. Tačiau farmacininkams vis branginant medikamentus, didėja nelegalių prekeivių siūlomų pigesnių rusiškų vaistų paklausa.
Tokios išvados peršasi „Santarvei“, atlikus žurnalistinį tyrimą.
Policijos pareigūnai mūsų mieste taip pat yra užfiksavę nelegalios vaistų prekybos atvejų.

Vaistai – tik vaistinėse

„Santarvė“ įsitikino, kad mūsų miesto vaistinės nelabai ką gali pasiūlyti iš rusiškų vaistų, nors neretai pirkėjai, ypač vyresnio amžiaus, jų teiraujasi.
„Kad rinkoje sumažėjo rusiškų vaistų, matyt, kalta ir politika. Nes tokių vaistų registruojama labai mažai“, – pastebėjo vaistininkė, nenorėjusi viešai skelbti savo pavardės.
Vaistų rinką kontroliuojanti Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba informuoja, kad vaistiniai preparatai rinkai gali būti tiekiami tik tuomet, kai jie yra registruoti Lietuvos vaistinių preparatų registre. Lietuvoje registruojami tik tie vaistai, kurie atitinka Europos Sąjungos reikalavimus. Tarp šalių, kuriose gaminami ir platinami vaistų preparatai, kurie šių reikalavimų dažniausiai neatitinka, minimos Rusija ir Baltarusija.
Turguje kaip tik ir siūloma įsigyti šiose šalyse gaminamų vaistų ir maisto papildų. Specialistai neatmeta galimybės, kad jie gali būti pagaminti nelegaliai, todėl ir pardavinėjami pigiau.
„Santarvė“ nutarė patikrinti atsitiktinai nugirstą informaciją ir tokių vaistų patraukė ieškoti į centrinę miesto turgavietę.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Pirkti vaistų – į turgų?”

 1. E.V.tikra tiesa pasake parašė:

  100 procentu i taska pataike E,V komentatore

 2. rdd parašė:

  tik dziaukimes ,kad nuors vaistais ruskiu galim dziauktis.daugiau is ju net nesugeba lietuviskai ismokt dauguma gyvendami cia ir tersdami

 3. to Vardas parašė:

  Tai ko ėdi saujom tuos europinius vaistus, kai blogai pasidaro? Gerk savo rusiškus, nesertifikuotus, su kačių šlapimu ar kuo ten…

 4. Mintis parašė:

  Kai kurie komentatoriai daro rimtą istorinę klaidą. Dabartinė Rusija ir Tarybų Sąjunga nėra vienas ir tas pats.

 5. vija parašė:

  Taip prie turgelio yra vaistinė kur pardavinėjami rusiški vaistai, papildai ir kt…Ten viskas pigiau ir oficialu…o turguje kartais iš čia nuperka, uždeda dar ir antkainį….bet vistiek gaunasi pigiau nei vaistinėse mūsų

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  o tie europiniai vaistai,grynas sudas.

 7. lolas parašė:

  E.V., 10 balų.

 8. E.V. parašė:

  Žmogus negali gyventi nevalgęs, o mirusysis yra guldomas į karstą. Todėl duonos kepimas ir karstų darymas yra amžinas verslas. Tuoj po jo seka vaistų gamyba, nes žmogus nori gyventi. Jis pasiruošęs ryti bet ką, kad tik gyventų. Bebėgdamas nuo giltinės, jis gers bet kokį „vaistą nuo visų ligų“ ir mokės bet kokius pinigus. Tuo ir naudojasi tiek vaistų gamintojai, tiek jų pardavėjai. Tikri vaistai pardavinėjami tik vaistinėse, o ne turguose. Ar Jūs esat tikri, kad turgaus „Paracetamolis“ ir „Analginas“ tikrai yra „Paracetamolis“ ir „Analginas“? Juk ant tvoros kartais irgi matome užrašą „P…“, bet ten lentoje tik skylė nuo šakos.

 9. E.V. parašė:

  Mes užaugom gerdami ne rusiškus, o tarybinius vaistus. Jų gamyba buvo griežtai kontroliuojama, o gaminami jie buvo po ilgamečių išbandymų ir valstybinėse įmonėse. Sovietinę santvarką pakeitė rinkos ekonomika. Steigėsi visokie UAB, kurie gamino savo produkciją kaip galėjo ir kur galėjo. Atsirado „garažiniai“ degtinės ir tabako fabrikai, atsirado ir veikėjai, kurie gamino vaistus. Kas skaito rusišką spaudą, turi atsiminti prieš du-tris metus nuskambėjusį skandalą, kai ilgiems metams buvo nuteisti žymios (!) Rusijos farmacijos kompanijos vadovai, kurie gamino labai brangiai kainuojančius vaistus onkologinams ligoniams. Vaistai, pasirodė, buvo tik supresuotas krakmolo ir kreidos mišinys. Tada po vaistinių patikrinimo buvo prieita išvados, kad apie 40 proc. visų rinkoje esančių vaistų, yra tik klastotė.

 10. Kainos nesąmoningai didelės parašė:

  Kol Lietuvoje kainos tokios išpustos bus, taip žmonės ir pirks turgeliuose. O geriausiai vaistus, papildus, vitaminus pirkti Lenkijoje, ten kainų skirtumas nuo mūsų vaistinėmis skiriasi kartais net 20 kartų. Viens prie vieno vaistai Lietuvoje vaistinėje su nuolaida kainuoja 4,99 Euro, tai Lenkijoje 0,99 zloto. Tai tau ir visa matematika. Pats atlikau tyrimą: Abu mano tėvai pensininkai, taip pat ir žmonos tėvai pensininkai. Tai kai pamačiau kiek jie išleidžia vaistams Lietuvoje apstulbau, jau neužtenka ir pensijos rimčiau susirgus. Tai paėmiau receptus ir taip sąrašą vaistų kokius dar naudoja, kuriems nereikia recepto ir nuvažiavau į Lenkiją – Suvalkus. Tai ten už 250 zlotų nupirkau vaistų abiems tėvams, o kurui išleidau 43 Eurus. Skaičiuokit kaip norit, bet nauda akivaizdi. Žinoma dar ir maisto parsivežėm per dvi šeimas už 400 eurų.

 11. zemaitis :) parašė:

  nu nzn kiek kas gere citramona ar dar koki rusiska analgina niekas nenumire :) pasiskaitykit sudetis visu europiniu vaistu :) ju gi sudetis pagrinde yra paracetamolis paprasciausias :) tik prideta visokiu tai dazu, kvepalu ir kitokiu veju :) dezutes grazesnes ir tt :) uz tad ir kaina tokia :) o rusiska tabletke kokia buvo tokia ir liko laiko patikrinta ir zinoma :) ir beje dakatarai irgi receptukus ne siaip sau raso :) is kokio platintojo gauna pirago tai ir raso koki nors ospamox nuo visu ligu :) baikit juokus visa tai labai surista o kencia kas labiausiai? paprastas zmogus :) istatymus prieme tokius kad negalima pirt rusisku kadangi tipo standartai ne europinei o pagal gosta :) ir visa politika :) o kas gere rusiska vaista tas ir geria :) kas gere koki tai samadroli irgi tebegeria :) o kai kas ir odekalona :) kas ruke ne europinio standarto cigaretes tas ir teberuko :) nieko cia nepakeisi :) zmogus pats pasirenka ko jam reikia, ka jis gali ipirkt ir tt

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Jau tik nereikia lia lia žiurnaliugom straipsnini užsakė konkurentai. Ir daba varo kokie vaistai rusiški blogi bet patįs prie ruso augo ir nenumirė užaugo. O dabar jau blogi vaistai. Ir beto nevisi vaistai perkami turguje yra vaistai kiti yra maisto papildai. žurnalistas prieš rašydamas pasidomėkite. Ir nustokite imti kyšius iš formacininku už nieko vertus straipsnius

 13. Nematau parašė:

  čia jokios problemos – ir pats turguje nusiperku vaistų iš tų šalių – čia mūsų bėda, kad Lietuva jų nepripažįsta. O galėtų. Kai kurie vaistai ar tepalai tikrai nepakeičia tų europinių. Kits dalykas, jei jie pagaminti nelegaliai, tada gali būti kenksmingi ar netitikti savo paskirties… Rusiškus vaistus reikia ne uždrausti, o juos legalizuoti, tad jei jų nėra vaistinėse, lieka pirkti turguje – ta įstaiga visada parodo mūsų trūkumus. Beje, kiek girdėjau, rusiškų vaistų galima nusipirkti ir legaliai kai kuriose vaistinėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto