Pirmą sausio dieną – maudytis į Ventą

Žiemiškų maudynių Ventoje malonumus kaskart išbando vis daugiau žmonių. Nuotr. iš grupės „Žingsniu pirmyn – Krakiai“ archyvo

Pirmąją Naujųjų metų dieną minima Pasaulinė ruonių diena, tądien žiemiškų maudynių mėgėjai –„ruoniai“ – rinkosi prie įvairių šalies vandens telkinių. Mažeikiškių maudynių vieta – Ventoje, Krakiuose, šalia „Pauliankos karčemos“.

});

Pasimaudė ir pabendravo 

Ledinių maudynių aistruoliai sausio 1-ąją švenčia ne tik Naujuosius metus, bet ir Pasaulinę ruonių dieną, nepaisydami šalčio tądien neria į ežerus, upes ar jūrą. Apie dvidešimt žiemiškų maudynių mėgėjų šį pirmadienį rinkosi ir Krakiuose, prie Ventos.

Maudynių grupės „Žingsniu pirmyn – Krakiai“ iniciatorė Vilma Petrauskienė „Santarvei“ pasakojo:

„Padarėme pusvalandžio apšilimą – prabėgome beveik dviejų kilometrų distanciją pušyno takais, prasimankštinome, užkūrėme laužą ir nėrėme į upę. Nors buvome iškūrenę pirtelę, tačiau didžioji dalis susirinkusiųjų buriavosi prie laužo. Gėrėme arbatą, valgėme obuolių sūrį su sveikuoliška...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto