Pirmajame naujojo Seimo posėdyje – išrinktųjų priesaikos

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Šiandien, lapkričio 13 d., į pirmąjį posėdį susirinko  2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidėjo iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.
Posėdžio metu  Seimo nariai davė priesaiką. Tarp jų – ir Mažeikių vienmandatėje apygardoje išrinkta Laima Nagienė bei Žemaitijos šiaurinėje apygardoje – Valius Ąžuolas. Posėdis buvo pradėtas Lietuvos Respublikos himnu. Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį kadencijos Seimo posėdį pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys. Ši garbė atiteko 77-erių sulaukusiam Seimo nariui Antanui Vinkui.
Pasveikinti išrinkto XIII Seimo atvyko Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda,  Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

Pirmajame Seimo posėdyje Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė paskelbė Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir perskaitė išrinktųjų Seimo narių sąrašą. Po to vyko Seimo narių prisaikdinimo ceremonija. Seimo narių priesaikas priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.
Tarp prisiekusiųjų – ir Mažeikių vienmandatėje apygardoje išrinkta L. Nagienė bei Žemaitijos šiaurinėje apygardoje – V. Ąžuolas. Abu jie – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai.   Pastarajam tokia oficiali ceremonija antra, Seime jis dirbs antrą kadenciją iš eilės.
L. Nagienė, su „Santarve“ kalbėdama prieš pat posėdžio pradžią, neslėpė jaudulio ir patikino mažeikiškius, kad ji dirbs dėl visų gyventojų – nepaisydama, kokiai partijai kas priklauso, jų politinių pažiūrų.
Plačiau – antradienio laikraštyje.  

2 Atsakymai į “Pirmajame naujojo Seimo posėdyje – išrinktųjų priesaikos”

  1. Harmonija parašė:

    Taip čia bus tučia Mažeikiai pradės išnykt

  2. NUOMONĖ parašė:

    Jau pirmame seimo posėdyje valstiečius pastatė į vietą.Nauja seimo pirmininkė nepanoro,kad valstiečiai turėtų savo vicepirmininką,o tai jau pirmas signalas,kad Mažeikių miesto ir rajono išrinkti valstiečių kandidatai seime galimai bus tik statistai.Pradžiai tris mėnesius palauksim pažadų pildymo,o veliau paprašysime.,bet žinant seimo darbą,kai dauguma diktuoja madas vargiai kas nubyrės Mažeikiams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto