Pirmasis čempionatas subūrė štangos spaudikus

Buvo varžomasi septyniolikoje svorio kategorijų, tarpusavyje rungėsi moterys, jauniai, jaunimas, suaugusieji ir veteranai. Nuotraukos iš klubo archyvo

Moksleivių techninės kūrybos centro salėje  pirmą kartą vyko rajono štangos spaudimo be specialios aprangos čempionatas, į kurį susirinko daugiau kaip penkiasdešimt dalyvių.


Idėją pagimdė noras rungtyniauti 

Idėja surengti rajono štangos spaudimo čempionatą kilo ilgamečiam jėgos sporto propaguotojui, „Mažeikių švyturio“ klubo treneriui Benjaminui Miliui. 
„Čempionatą lėmė didelis mažeikiškių noras išbandyti jėgas šioje sporto šakoje – jeigu į Mosėdyje vykusias atviras Skuodo rajono pirmenybes vyko per trisdešimt mūsų rajono sportininkų, tai daug ką pasako. Šįkart apsiribojome tik savo rajono atstovais ir tai pateisino lūkesčius – į varžybas atvyko ne tik mūsų klube besitreniruojantys atletai, bet ir kitų klubų atstovai, dalyvavo sportininkai iš Šerkšnėnų ir Viekšnių“, – pasakojo B. Milis.

Atletas Rolandas Pocius. Nuotrauka iš klubo archyvo

Varžybose užsiregistravo dalyvauti penkiasdešimt penki sportininkai, iš jų – keturios moterys ir merginos. Buvo varžomasi septyniolikoje svorio kategorijų, tarpusavyje rungėsi moterys, jauniai, jaunimas, suaugusieji ir veteranai.

„Varžėmės pagal visur priimtas štangos spaudimo taisykles – sportininkai turėjo po tris bandymus. Varžybas darėme be specialios aprangos – tokios varžybos realiai parodo, kiek sportininkas turi jėgų, kiek jis yra pasiruošęs čempionatui“, – sakė varžybų organizatorius.


Laukia šalies čempionatas 

Savo svorio ir amžiaus kategorijose pirmuosius rajono čempionų titulus iškovojo Daiva Petrikienė, Mindaugas Jaselskis, Modestas Šidlauskis, Eimantas Ščiukauskis, Jonas Jokubauskas, Gvidas Jurevičius, Edvinas Arefjevas, Žilvinas Balčiauskas, Andriejus Gineitis, Mindaugas Valeiša, Kęstutis Grumbis, Nerijus Strazdauskas, Mindaugas Paulauskas, Alfonsas Meškys, Rolandas Pocius, broliai Benjaminas ir Rimantas Miliai. 
„Kas maloniai nustebino? Žinoma, nudžiugino žinomo atleto Rolando Pociaus pasirodymas, kai jis išspaudė 212,5 kilogramo sveriančią štangą. Patiko ir Nerijus Strazdauskas, kuris išspaudė du šimtus kilogramų sveriančią štangą – vaikinas anksčiau treniravosi mūsų klube, tačiau išvyko į užsienį, kur šešerius metus neturėjo varžybų, tačiau įgūdžių nepamiršo. Atkreipė dėmesį į save ir Lidijos Prielgauskaitės pasirodymas – mergina išspaudė 47,5 kilogramo ir dabar ją ruošime šalies pirmenybėms“, – čempionatą apžvelgė B. Milis.
O jų ilgai laukti neprireiks –Lietuvos štangos spaudimo be specialiosios aprangos čempionatas vyks birželio 22-ąją Jonavoje. Tikimasi, kad jame galės dalyvauti pirmąsias vietas rajono čempionate iškovoję atstovai.
„Jau dabar įsitikinome, kad varžyboms būtina didesnė salė – kai susirinko tiek dalyvių, juos palaikančių šeimų narių, buvo tikrai ankšta. Tikimės, kad šios pirmenybės, kaip ir rankų lenkimo čempionatas, taps tradicinės“, – spėjo organizatoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto