Pirmasis draudimas rūkyti namo balkonuose įsigalios vasarį

Šaltinis – Lietuvos policija.

Vasario mėnesį dviejų Mažeikių daugiabučių namų balkonuose rūkantys žmonės bus baudžiami administracine tvarka.
Pataisos, kuriomis draudžiama rūkyti balkonuose, lodžijose ir terasose, įsigaliojo nuo šių metų pradžios.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo papildymus bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus priėmė dar praėjusios kadencijos Seimas, šios pataisos įsigaliojo nuo sausio 1 d.
Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad pastato ar buto savininkas privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito buto ar pastato savininko patalpas.
Lietuvos policija pateikė išsamų aprašymą, kaip daugiabučiame gyvenamajame name gali būti įgyvendintas šis draudimas (žr. pav.).
Pirmasis žingsnis, norint, kad name būtų uždrausta rūkyti balkonuose, yra Savivaldybės administracijai pateiktas gyventojo prieštaravimas dėl rūkymo tame daugiabučiame name, kuriame jis yra deklaravęs gyvenamąją vietą.
Savivaldybės atstovai informuos daugiabučio gyventojus apie gautą prieštaravimą, iškabins apie tai informuojantį ženklą. Draudimas įsigalioja, praėjus 15 darbo dienų po viešo paskelbimo.
„Šiuo metu turime du prieštaravimus dėl rūkymo balkonuose. Vienas draudimas įsigalios nuo vasario 1 d. Taikos gatvėje 24 numeriu pažymėtame gyvenamajame name, antras – šiek tiek vėliau Naftininkų gatvės 70-ame name. Pastebėtina tai, kad tokiam draudimui įsigalioti užtenka vieno namo gyventojo prieštaravimo“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Nerijus Rapšys.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Pirmasis draudimas rūkyti namo balkonuose įsigalios vasarį”

 1. parašė:

  kur kreiptis dėl kaldrų dulkinimo per balkonus ? nusivalai langus-šast kaimynė iš viršaus jau ir purto dulkes ,o dar geriau kai plunksnos į tavo balkoną lekia…….:) Tikiuosi ,supratot,kad juokauju,bet jau nebeturim kitų problemų .

  1. Anonimas parašė:

   Jei neturit tokių kaimynų, kurie non-stop smalina balkone, tai gal jums tai ir neatrodo problema. Bet kai nuolat turi gyventi smarvėje, tai neatrodo taip jau nekalta. Jei kažkas nori nuodytis, tegu nuodijasi, tai jo teisė, bet niekas neturi teisės nuodyti kitų.

 2. Paula parašė:

  Tai per langus žmonės rūmus, per langus galima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto