Pirmasis ledas jau masina žvejus ir čiuožėjus

Neringos ŠVELNIENĖS nuotrauka

Nuo savaitės pradžios ant kai kurių rajono vandens telkinių jau pasipylė žvejai.
Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad ankstyvąjį ledą bandantys žmonės už savo gyvybes atsako patys.

Žvejų ant ledo netrūksta

Antradienį Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surengė reidą, tikrindami poledinės žūklės mėgėjus. Šį kartą aplinkosaugininkai pasirinko Pašerkšnės ir Šerkšnėnų tvenkinius.
„Patikrinome devynis ant šių vandens telkinių ledo buvusius žvejus mėgėjus, vienam surašytas administracinio pažeidimo protokolas – vyriškis turėjo respublikinį žvejybos leidimą, kai tuo tarpu šis tvenkinys yra išnuomotas Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijai. Vyriškis teisinosi nežinojęs, kad šis vandens telkinys išnuomotas draugijai. O apskritai maloniai nustebino tai, kad visi žvejai su savimi turėjo smaigus“, – pasakojo agentūros vyresnysis inspektorius Martynas Kairys.
Tiek aplinkosaugininkai, tiek žvejai tvirtino, kad šiuo metu ant vandens telkinių yra užsidėjęs septynių ar devynių centimetrų storio ledas, tad žvejoti jau galima. Ketvirtadienį ant Plinkšių ežero ledo laisvalaikį leido apie dvidešimt žvejų. Tiesa, žvejai mėgina ne visų vandens telkinių ledą – anot jų, kol kas negalima rizikuoti lipti ant upelių bei prie naftos perdirbimo gamyklos esančių tvenkinių ledo – jis dar per plonas.
Pasak Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, uždrausti lipti ant ledo neturi galių nei jie, nei aplinkosaugininkai, tai yra kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Tačiau būtina priminti, kad neatsargus žvejys, čiuožėjas ar bet kuris kitas žmogus, bandantis vaikščioti neseniai užšalusiu ledu, rizikuoja savo sveikata, o neretai – ir gyvybe.

Plačiau apie tai, kaip reikėtų saugotis patiems ir saugoti vaikus, skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto