Pirmasis ledas – vis dar pavojingas

Gelbėtojai primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kelias dienas laikantis minusinei temperatūrai, ledu užsitraukę vandens telkiniai vilioja poledinės žūklės mėgėjus.
Pareigūnai, atsižvelgdami į šalies statistiką, ragina mažeikiškius būti atsargius.

Poledinė žūklė prasidėjo

Tai, kad poledinės žūklės sezonas mūsų rajone jau prasidėjo, paliudijo „Santarvės“ kalbinti mažeikiškiai.
Prisiekęs žvejys Raimondas Makauskas pasakojo aną sekmadienį išbandęs poledinę žūklę. Pirmiausia jis apžiūrėjo Žemaičių Kalvarijos tvenkinį – ledas čia jau buvo pakankamai storas, buvo galima tvenkinį pereiti skersai, tačiau žvejys įsitikino, kad žuvys „neaktyvios“. Nuvykęs į Sedą R. Makauskas pamatavo ledo storį – 7 centimetrai.
„Nėjau į ežero vidurį, sėdau žvejoti pakraščiuose. Ir sekėsi gana neblogai – prisigaudžiau raudžių ir ešeriukų. Ant ežero ledo buvo ir būrelis bendraminčių“, – pasakojo mažeikiškis.
Tai, kad pastebimas žvejų aktyvumas, paliudijo ir Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas. Pasak jo, metams prasidėjus, rajono gyventojų, atėjusių prasitęsti žvejo bilieto, buvo vienas kitas. Praėjusią savaitę prasidėjo žvejų antplūdis, tai rodo, kad jau vyksta poledinė žūklė.

Apeliuoja į žvejų sąmoningumą

Ugniagesių gelbėtojų pateikiama statistika byloja, kad Lietuvoje ledas šiuo metu yra apgaulingas – sausį šalies vandens telkiniuose nuskendo septyni žmonės.
Gelbėtojai primena, kad ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai, o kad ledas išlaikytų žmonių grupę, jo storis turi būti ne mažiau 12 centimetrų.
T. Janušauskas „Santarvei“ sakė, kad mažesnių vandens tvenkinių ledo storis jau gerokai viršija 7 centimetrus, tačiau didesnių vandens plotų, ypač tose vietose, kur į juos įteka upeliai, ledas dar kelia įtarimų.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto