Pirmasis sniegas Mažeikiuose jau pridarė rūpesčių

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienio rytą gausiai iškritęs sniegas išbandė mieste budinčias tarnybas. Anksti rytą automobiliai važiavo dar nevalytomis gatvėmis, pėstieji brido per sniegą. Važiuojantieji į darbą visuomeniniu transportu keiksnojo jį dėl vėlavimo.
Darbo padidėjo ir policijos pareigūnams.

Šaligatvius valo kita įmonė

Miesto seniūnas Šarūnas Armonas sakė, kad vairuotojai priversti važiuoti daug atsargiau, nes prie naujų važiavimo sąlygų reikia priprasti.
Š. Armonas tikisi, kad pirmasis sniegas ilgai neišsilaikys, tad didelio pavojaus nėra.

„Kai praleidome dvi sniegingas žiemas, čia nėra nieko baisaus“, – teigė seniūnas.

Seniūno teigimu, šaligatviai mieste pradėti valyti septintą valandą ryto: pirmiausia valoma ten, kur didesnis pėsčiųjų srautas. Kadangi visą rytą snigo, kai kuriuos šaligatvius teko valyti iš naujo.
Seniūnas informavo, kad pirmą kartą miesto šaligatvius žiemą prižiūri konkursą laimėjusi bendrovė „Kustata“, skverus – bendrovė „Paslaugos tau“, gatves – „Mažeikių komunalinis ūkis“.
Komunalininkų vadovas Andrius Noreika teigė, kad įmonės technika į gatves išvažiavo pirmadienio vakarą, kadangi jas kai kur reikėjo barstyti: šlapdriba ir šaltukas padarė savo.
Antradienio rytą nuo šeštos valandos gatvės pirmiausia pradėtos barstyti, paskui sniegas pradėtas ir stumdyti.
Iš pradžių į gatves išvažiavo du barstytuvai, du sniego valytuvai, jei reikės, yra ir daugiau technikos.

Padaugėjo autoįvykių

Pasikeitusias oro sąlygas jau pajuto ir policijos pareigūnai. Laikinai einantis kelių policijos poskyrio viršininko pareigas Nerijus Gurauskas antradienio ryto važiavimo sąlygas įvertino kaip baisias: suvažinėtos sniego provėžos kai kur virto ledu, tad važiavimo sąlygos sunkios. Iš ryto kurį laiką dar intensyviai snigo, tad barstytuvų darbas nedavė reikiamo efekto.
Jau užfiksuotas ir padidėjęs autoįvykių skaičius. Plungės kelyje dėl slidžios kelio dangos apsivertus automobiliui, į Mažeikių ligoninę pristatyta sužeista mažeikiškė, vėliau ji išvežta gydyti į Klaipėdą. Automobilį vairavusiam jos sūnui rimtesnės medikų pagalbos neprireikė.
Užregistruoti du atvejai, kai automobiliai nuvažiavo nuo kelio, keturios vadinamosios „metalinės“ avarijos įvyko ir mieste. N. Gurauskas sakė tikįs, kad jų yra ir daugiau, nes ne visus įvykius policijos pareigūnai registruoja.
Pareigūnas įspėja vairuotojus rinktis saugų greitį, atsižvelgti į kelio ir meteorologines sąlygas, laikytis saugios distancijos, nes slidžiame kelyje automobilį greitai sustabdyti daug sudėtingiau.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto