Uogoms ir daržovėms – sustiprinta kontrolė

Vaisių ir daržovių kainų etiketėse privalo būti nurodyta visa būtina informacija. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba visą birželį vykdys sustiprintą vaisių ir daržovių kontrolę mažuose ir dideliuose prekybos centruose, turgavietėse, gatvės prekybos vietose.

Įsijungė ir mažeikiškiai

Tokia sustiprinta kontrolė vykdoma visoje šalyje. Į ją įsijungė ir Mažeikių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.
Tarnybos viršininko pareigas laikinai einantis Albertas Antanavičius „Santarvei“ sakė, kad sustiprintos stebėsenos tikslas – užtikrinti vienodas konkurencijos sąlygas visiems rinkos dalyviams ir apsaugoti vartotojus nuo nekokybiškų ar klaidingai paženklintų maisto produktų.
Tarnybos inspektoriai, be suplanuotųjų, atlieka ir neplaninius patikrinimus. Apie rastus pažeidimus ataskaitos teikiamos centrinei tarnybai.
Tokia sustiprinta kontrolė prasidėjus vasarai ir pirmosioms uogoms, vaisiams ir daržovėms  vykdoma ne pirmus metus. Kaip pastebėjo A. Antanavičius, dažniausiai nustatoma ženklinimo pažeidimų.

Kol kas – tvarkingai

Tarnybos vyriausioji specialistė-maisto produktų inspektorė Lidija Bertašienė pasidžiaugė: pirmieji tikrinimai parodė, kad kol kas šviežiomis daržovėmis prekiaujama tvarkingai.
Pirkėjams siūloma ir lietuviškos, ir įvežtinės produkcijos. Tačiau kol kas labai mažai yra Lietuvoje užaugintų šviežių kopūstų, braškių. Švieži kopūstai įvežti iš Vengrijos, braškės – iš Lenkijos.
L. Bertašienė patikino, kad mažeikiškiai prekeiviai stengiasi laikytis reikalavimų, didelių trūkumų pastaraisiais metais neužfiksuojama.

Turi žinoti, ką perka

A. Antanavičius pabrėžė, kad pirkėjas turi žinoti, kokį produktą perka. Vaisių ir daržovių kainų etiketėse privalo būti nurodyta visa būtina informacija: kilmės šalis, kokybės klasė, veislė.
„Tinkamumo vartoti terminai vaisiams ir daržovėms nenustatomi. Tačiau vartotojams pateikiami vaisiai, daržovės turi būti nesuvytę, nepažeisti, nesugedę, švarūs, be kenkėjų, pašalinio kvapo ar skonio. Taip pat produktai negali būti laikomi tiesiog ant žemės ar grindų“, –  komentavo pašnekovas.

One Reply to “Uogoms ir daržovėms – sustiprinta kontrolė”

  1. piliete parašė:

    Tikrai turim žinoti ką perkam, visada teikiau pirmenybę lietuviškom daržovem, tačiau ne visada tenka nusipirkti gerą prekę. Pirkau rūgštyniu, pažiūrėjau, atrodo gražios, šviežios, bet parsinešus namo taip nebeatrodė i viduri prideta permirkusiu, peršlapusiu ir nebešviežiu rūgštyniu. Tikrai nemanau, kad tai netyčia, tiesiog bjauru, kad taip turgininkai pelnosi. O su ridikeliais irgi kaip loterijoje, nusiperki ir nežinai kiek iš jų bus sveikų, kartą teko visa bantelį nusipirkus, išmesti lauk. Tad pagalvokim ką perkam, ir atidžiau apziūrėkim prekes. Manau, kaina turėtų atitikti kokybę.
    Beje apie tas pačias braškes, o kaip tikrinamos braškes ar jos lenkiškos, ar lietuviškos? pagal ką? skonį? išvaizdą? kvapą? Juokinga darosi. Visi tik ir trokšta apgauti žmogu ir pasipelnyti. Vis rečiau ten norisi užsukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*