Pirmosios šalčio aukos – stintų žvejai

Pirmosios žvejybos per šalčius aukos – du rankų pirštus apšalę žvejai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savaitgalio šalčiams mažeikiškiai buvo pasirengę: nors pirmieji nuo šalčio nukentėję pacientai jau pasirodė, greitosios medicinos pagalbos nei sušalusiems, nei galūnes apšalusiems žmonėms kol kas neprireikė.

Nukentėjo močiutė ir anūkė

Bendrovės „Greitosios medicinos pagalbos centras“ vyresnioji slaugytoja Sonata Keliotienė teigė, kad dėl sušalusių žmonių iškvietimų nepasitaikė, priešingai – iš Tvaskučių kaimo teko gabenti dvi pacientes su nedideliais nudegimais.
Mažeikių ligoninės priėmimo skyriaus vedėja Zina Jakštienė informavo, kad dėl rankų pirštų nušalimo pas juos atvykusi moteris paguldyta į traumatologijos skyrių, ten pat atsirado ir iš Tvaskučių atvežtos penkiolikmetė mergaitė ir jos močiutė – sprogus vandens šildytuvui abi nusiplikė rankas, mergaitė – šiek tiek kaktą.
Z. Jakštienė perspėja per šalčius lauke dirbančius žmones: reikia nuolat stebėti savo rankų ir kojų būklę – jos apšąla mums to nė nejuntant, ypač jei dirbama su šaltais, smulkiais daiktais.

Ragina neprarasti galvų

Į medikus kreipėsi du rankų pirštus apšalę vyriškiai – tai pirmosios žvejybos per šalčius aukos. Suteikus būtinąją medicinos pagalbą, žvejai išleisti gydytis ambulatoriškai.
Rankų pirštus mažeikiškiai apšalo žvejodami stintas. Gydytojas traumatologas Jonas Žulpa tokius stintų aistruolius įspėja: kad ir kaip gerai tos stintos kibtų, galvos prarasti negalima.
„Kai pagauna azartas, žvejai patys nebejunta, kas darosi su jų kūnu. Kas įdomiausia – rimtų sušalimų dar neturime“, – stebėjosi medikas.
Meteorologų duomenimis, šalti orai laikysis ir šią savaitę: per jos vidurį šalčiai truputį nuslūgs, į pabaigą vėl sugrįš.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto