Pirotechnika reikia naudotis atsargiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Per Kalėdas mūsų rajone pavyko išvengti nelaimių, susijusių su netinkamu fejerverkų ir petardų naudojimu.
Pareigūnai prašo mažeikiškių su pirotechnika atsakingai elgtis ir pasitinkant Naujuosius metus.

Vyksta patikrinimai

Nuo gruodžio 19-osios iki sausio 9-osios policija kartu su valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnais tikrina pirotechnikos priemonių prekybos vietas, prižiūri, kaip viešose vietose laikomasi šių priemonių naudojimo tvarkos.
Pareigūnai primena, jog pirotechniką galima pirkti tik iš asmenų, turinčių policijos leidimus, nes tik tokiose vietose parduodamos priemonės yra sertifikuotos, nustatyta tvarka paženklintos ir saugios naudoti, yra jų naudojimo instrukcijos.
„Šiais metais leidimai prekiauti pirotechnikos gaminiais buvo išduoti 25 prekybos vietose, penkios  jų – rajone, visos kitos – mieste. Jau surengėme du reidus, pažeidimų neradome, planuojame surengti dar du patikrinimus“, – „Santarvei“ sakė Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Ričardas Kiškėnas.

Incidentų kol kas išvengta

Policijos duomenimis, sutinkant 2016 metus šalyje buvo sužaloti 76 žmonės (tarp jų – 34 nepilnamečiai), vienas asmuo žuvo. Mažeikiuose dvejus metus iš eilės Naujųjų sutikimo šventės praėjo be incidentų.
Kad pirotechnikos priemonės nesugadintų švenčių, ugniagesiai gelbėtojai primena: naudojant jas reikia pasirūpinti, kad jokios kliūtys nepakeistų šios priemonės skrydžio trajektorijos, nenukreipti jų į žmones.
„Pirotechnikos priemones būtina statyti tik ant lygaus paviršiaus, uždegus atsitraukti saugiu atstumu, neleisti šių gaminių sprogdinti vaikams. Pavojų gali kelti ir iš karto nesuveikusios priemonės. Tokiu atveju nesiartinkite prie jų, nebandykite tokios pirotechnikos priemonės ardyti arba uždegti iš naujo“, – vardijo inspektorius.

Ragina informuoti tarnybas

Ruošiantis šventei būtina atidžiai susipažinti su pirotechnikos gaminio naudojimo instrukcija – ją pardavėjai privalo pateikti. Užsieninio gaminio instrukcija turi būti išversta į lietuvių kalbą.
Sprogstamąsias priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Niekada nenaudokite savadarbių pirotechninių gaminių, nebandykite patys jų pasigaminti.
Nuo pirotechnikos gali nukentėti ir jos nenaudojantys žmonės. Pasitaiko atvejų, kai pro pravirą langą ar į balkoną įskrenda petarda ir sukelia gaisrą. Kad neatsargiai paleistos pirotechnikos priemonės nesukeltų gaisrų, nepalikite balkonuose greitai užsidegančių medžiagų. Pastebėję savo ar kaimynų balkone, bute įsiplieskiančią ugnį, nedelsdami informuokite specialiąsias tarnybas – skambinkite telefonu 112.

2 Atsakymai į “Pirotechnika reikia naudotis atsargiai”

  1. Nesvarbu parašė:

    Kas per idijotai kurie parduoda ar perka snargliams petardas. Gazdina zmones meto i gyvunus, ar tamsiu paros metu i zmones. Savo akim maciau sedi stoteleje zmogus su vokieciu aviganiu, eina pro sali seima vaikui gal kokie 3 metukai. Vaikas priejo prie suns glosto visi persigandom kad nieko suo nepadarytu, bet kur au zaist su vaiku pradejo. Seima nueidama prasilenkia su grupele snargliu kuris vienas is ju numeta petarda jin sprogsta ir isgasdina vaika, tevas pradejo vytis tuos isgirdes vaiko verksma suo taip pogi pradejo vytis juos, seimininkas nenulaike suns, bet susukes suns varda klusniai gryzo pas seimininka. Nuejes seimininkas ir suo prie vaiko apramino nes suo taip glaustesi prie vaiko kad nebeverke. Vaiko tevas kaip sake pagausiu bent viena rankas nukaposiu pritariu jam pilnai.

  2. Jievaras parašė:

    Atsimenu kaip nutraukė pirštus tokia bombioškė kaip nuotraukoj… geri laikai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto