Plinkšių globos namų bendruomenė minėjo 25-erių metų kelią

Autorės nuotr.

Plinkšių globos namai ketvirčio amžiaus veiklos jubiliejų paminėjo praėjusį penktadienį surengtoje šventinėje popietėje.
Nors globos namų bendruomenė į Plinkšes iš Mažeikių atsikraustė neseniai, nors per laiką keitėsi įstaigos pavadinimas, o į istorijos metraščius nugulė įvairūs įvykiai, išbandymai, prisiminimai apie įstaigoje gyvenusius ir dirbusius žmones, išliko tas pats siekis – kad globos namų gyventojai jaustųsi saugūs ir laimingi.

Iš pradžių veikė Mažeikiuose

Stacionarios socialinės globos paslaugos senyvo amžiaus asmenims mūsų rajone pradėtos teikti 1993 metais.
Būtent tuomet Mažeikiuose, Laisvės gatvėje, buvo įkurti Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai. Tada juose apsigyveno 62 tėvų globos netekę vaikai ir 28 senyvo amžiaus žmonės bei vienokių ar kitokių negalių turintys suaugusieji.
Bėgant laikui, ir senoliams, ir vaikams gyventi bendrame pastate tapo ankšta. Buvo nuspręsta, kad senelius reikėtų apgyvendinti kitur. Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namams kaip filialas buvo perduotas buvusios Plinkšių kaimo pagrindinės mokyklos pastatas.

Naujas gyvenimas atnaujintame pastate

Norint pastatą atnaujinti, pritaikyti, kad jame galėtų patogiai gyventi senyvo amžiaus bei negalių turintys žmonės, saugiai dirbtų personalas, buvo įgyvendintas rekonstrukcijos projektas.
Rekonstruojant pastatą, įrengta 15 dviviečių ir 10 vienviečių kambarių, prie kiekvieno kambario – tualetai, dušai, erdvios bendrojo naudojimo patalpos, koplyčia, salė, dvi valgyklos, svečių kambarys, poilsio ir užimtumo patalpos, relaksacijos ir kineziterapijos kabinetai, skalbykla, vonios, virtuvė, vietinė katilinė, virtuvėlė savarankiškai gamintis maistą, iškvietimo sistema, medicinos kabinetas, liftas.
Pastatą atnaujinus, Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namai buvo reorganizuoti, atsirado dvi naujos biudžetinės įstaigos – Bendruomeninis pagalbos vaikams centras ir Plinkšių globos namai.

Direktorė – nuo pat pradžių

Prieš dvejus metus, spalio 1 dieną, savarankišką veiklą pradėjo Plinkšių globos namai. Tąkart į Plinkšes iš Mažeikių persikėlė 28 gyventojai, atvyko 12 naujų.
Toks buvo globos namų steigėjų, darbuotojų ir gyventojų nueitas kelias. Įstaigos direktorė Birutė Vaičkienė 23-ejus metus dirbo Mažeikių rajono vaikų našlaičių ir senelių globos namų direktore, o pastaruosius dvejus metus vadovauja Plinkšių globos namams.

Sukaktį mini nuo rudens pradžios

Garbingo amžiaus sulaukusių mūsų rajono gyventojų globos namų salėje praėjusį penktadienį netilo muzika ir dainos, jubiliejaus proga sveikinančiųjų kalbos bei padėkos, neblėso į šventinę popietę susirinkusiųjų šypsenos.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Plinkšių globos namų bendruomenė minėjo 25-erių metų kelią”

  1. joooo parašė:

    Vaickiene per tuos23 metus taip nuskriaude vaikus kad jai iki gyvenimo galo uzteks.Voge is vaiku,dabar is senuku geda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto