Plinkšių globos namuose – „TimeSlips“ užsiėmimai

Nuotr. iš Plinkšių globos namų

Plinkšių globos namuose gyvena senyvo amžiaus asmenys ir asmenys su negalia. Siekiame suteikti jiems galimybių puoselėti sveiką senėjimą, orią senatvę, gerinti psichinę būseną, skatinti išbandyti naujas užimtumo veiklas.

Mūsų specialistai žino: tik įstaiga, gebanti prisitaikyti prie laikmečio inovacijų, naudojamų ilgalaikei priežiūrai, gali tinkamai tenkinti gyventojų poreikius.

Žinodama, kad fizinis ir psichinis demencijos poveikis yra negrįžtamas, paveikiantis tiek asmens elgseną, tiek jo santykius su kitais, prof. Anne Basting sukūrė „TimeSlips“ metodą, kurio esmė – kūrybiškas istorijos pasakojimas.

Nuotr. iš Plinkšių globos namų

Taikant šį metodą, Plinkšių globos namų gyventojai labiau įsitraukia į veiklas, yra aktyvesni. Veiklų planas pritaikomas pagal sezoniškumą, tradicijas, valstybines šventes. Teorinių užsiėmimų metu su žmonėmis, kuriems pasireiškė demencija, „TimeSlips“ metodu bendraujame kitaip – skatindami jų saviraišką per judesį, poezijos kūrimą, išankstinių nuostatų apie senyvą amžių laužymą.

Praktinių užsiėmimų metu gyventojai dalyvauja trumpose pratybose, skirtose momentinei, regimajai, skaitmeninei atminčiai lavinti, atlieka įvairias užduotis, padedančias įžvelgti teigiamų senėjimo pasekmių, ugdo kantrybę, empatiją, per judesį pažįsta emocijas, kt.

Specialistai, taikydami „TimeSlips“ metodą, padeda globos namų gyventojams atstatyti jau prarastus įgūdžius bei išsaugoti turimus.

Džiaugiamės, kad šio plano įgyvendinimo metu į procesą pavyko įjungti visus komandos narius, vyko aiškus ir darnus bendradarbiavimas, pagalba vienas kitam.

Lina BUIVYDIENĖ,
socialinio darbo organizatorė

Nuotr. iš Plinkšių globos namų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto