Plungės scenoje – Ukrainos baleto artistai

Vasario 3 dieną Plungės kultūros centre sulaukta neeilinio koncerto, kuris prikaustė miestiečių dėmesį. Įspūdingas reginys kėlė įvairius jausmus: susižavėjimą ir džiaugsmą matant talentingus žmones scenoje ir liūdesį žinant, dėl kokios priežasties visa tai vyksta. Į Plungę tą vakarą atvyko Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto trupė. Ukrainos šokėjai pristatė pasaulinės baleto klasikos ištraukas ir šiuolaikines kompozicijas pagal ukrainiečių kompozitorių muziką.


„Don Kichotas“, „Korsaras“, „Graikas Zorba“ – šiuos ir kitus nemirtingus repertuaro šedevrus buvo galima išvysti gala koncerte, kurį parengė minėtoji baleto trupė iš Ukrainos. Tarp pasirodymų – ir lyriškos, ir nuotaikingos baleto kompozicijos pagal W. A. Mozarto, R. Wagnerio, F. Chopino, Ch. W. Glucko, J. Strausso, A. Chačiaturiano muziką.

Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto trupė savo turą po Lietuvą pradėjo sausio 27 dieną ir tęs iki vasario 12-osios. Tomis dienomis įvairiuose mūsų šalies miestuose Ukrainos artistai pristatys du pasirodymus: įspūdingiausių klasikinio ir modernaus baleto scenų gala koncertą ir nuotaikingą spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“ garsiosios brolių Grimų pasakos motyvais. Plungės kultūros centro scenoje buvo rodomas koncertas.

Dar prieš pakylant scenos uždangai, į plungiškius kreipėsi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Pastatymų, renginių ir gastrolių organizavimo skyriaus vadovas Artūras Alenskas. „Artistui scena yra gyvenimas, o maistas – publika ir aplodismentai. Baletas yra išskirtinis menas. Džiaugiuosi, kad Plungėje yra tiek publikos, besigėrinčios išskirtiniu menu“, – sakė jis.

Svečias pasidalijo mintimis apie tai, kaip Charkivo baleto artistai atsidūrė Lietuvoje. Beje, šios gastrolės mūsų šalyje – antrosios po jų miesto išgyvento karinio antpuolio pradžios. Pernai pavasarį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro organizuotos pirmosios ukrainiečių gastrolės padėjo profesionaliems atlikėjams ir jų šeimoms ištrūkti iš smarkiai apšaudomo Charkivo, suteikė galimybę jiems saugiai repetuoti ir čia rengti savo pasirodymus, kuriuos iškart įvertino ir pamėgo lietuvių publika.
„Kai praeitų metų balandį pirmosios bombos pradėjo kristi ant jų teatro stogo, mes susisiekėme su kolegomis ir pasiūlėme jiems atvykti į Lietuvą, nors nežinojome, nei kiek jų bus, nei kaip viskas vyks, tiesiog reikėjo gelbėti kolegas. Atvyko jie balandžio 22 dieną. Iš pradžių liko iki gegužės 11-osios, paskui iki 20 dienos, vėliau iki birželio ir taip iki šiol – be namų… Tuomet atvyko 248 žmonės, artistai, teatro darbuotojai, su šeimomis, 30 vaikų, 3 šuniukai… Tai teatras, gyvenantis be namų, bet turintis gyventi. Užkulisiuose – išgyvenimai ir tragedijos, scenoje – šypsenos… Ačiū, plungiškiai, kad taip gausiai susirinkote ir palaikote“, – pažymėjo A. Alenskas.

Į žiūrovus kreipėsi ir Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Olegas Oriščenka, neslėpdamas dėkingumo ir džiaugsmo, kad Plungės kultūros centre mato tiek daug broliškos ir draugiškos ukrainiečiams tautos žmonių. „Noriu padėkoti, kad padedate Ukrainai. Ačiū už tai, kad nepailstate aukoti ir organizuojate paramos akcijas – ir dabar renkate pinigus pirkti radarams, kurie saugos ne tik Ukrainos, bet ir Europos dangų… Šiandien mes dar negalime grįžti namo, todėl laikome kultūros frontą ir per tai, ką darome, norime paskleisti pasauliui tikrąją žinią apie tai, kas vyksta mūsų šalyje. Mūsų kariai saugo ne tik Ukrainos sienas, bet ir Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos… Ačiū, kad priglaudėte mūsų moteris ir vaikus, kad jų vyrai ir sūnūs galėtų eiti į frontą ginti tų sienų…“ – linkėdamas patirti gerų emocijų žiūrint koncertą kalbėjo svečias iš Ukrainos.

O emocijų tą vakarą išties netrūko: žiūrovai garsiais aplodismentais palydėjo kiekvieną pasirodymą.
„Iš visos širdies noriu jums padėkoti visų Plungės gyventojų vardu. Šis vakaras buvo nuostabus. Kai žiūrime į jus – jūs ne tik talentingi, jūs tokie laisvi ir stiprūs, ir mes žinome, kad kai šoka tokie talentai, niekas jų negali nugalėti“, – po renginio sakė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.

Daiva GERIKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto