Plungės šventėje – ir Mažeikių kolektyvai

Autoriaus nuotr.

[nggallery id=644 template=caption]Dvi dienas mūsų kaimynystėje vykusios Plungės šventės metu dalyvavo ir Mažeikių kolektyvai: pučiamųjų orkestrai „Mažeikių dūdoriai“ ir „Griaustinis“, Moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ merginos bei keletas tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ grupių.

Pirmasis pasirodymas – parke

Šeštadienį Plungės miesto centre esantis Mykolo Oginskio parkas atgijo nuo vaikščiojančių ir poilsiaujančių aristokratų – tai Plungės miesto šventės projekto „Parko muzika“ dalis. Čia grojo daugybė Lietuvos pučiamųjų orkestrų ir svečiai iš Latvijos Siguldos miesto. Puikiai į parko aristokratišką aplinką įsipynė ir Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos pučiamųjų orkestras „Mažeikių dūdoriai“, vadovaujamas Vidmanto Alčauskio, bei netoliese, medžių paunksmėje, įsikūręs muzikos mokyklos Sedos filialo orkestras  „Griaustinis“ ir jų vadovas Kęstutis Dvaržeckis. Kiekvienas orkestras atliko savo programą.

Orkestrų šventė

Šie pučiamųjų orkestrai drauge su plungiškiais ir miesto svečiais dalyvavo iškilmingoje eisenoje per visą miestą. Sediškių „Griaustinį“ lydėjo šokių studijos „Saulė“ šokėjos, kurioms vadovauja Ramutė Plonienė.
Vakare Plungės Babrungo slėnyje vyko didysis XIV pučiamųjų orkestrų festivalio vakaro koncertas. Po bendrai atliekamo savotišku Plungės miesto himnu tapusio M. Oginskio „Polonezo“, pirmąjį kūrinį – „Žemaičių maršas“ dirigavo V. Alčauskis, šventėje su kitomis šokėjomis pasirodė ir „Saulės“ merginos, vėliau ir „Mažeikių dūdoriai“, ir „Griaustinis“ grojo atskirus kūrinius.

Tarp šokėjų – ir „Kauškutis“

Plungės miesto Babrungo slėnyje vyko Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventė „Mano žemė“, kurioje tarp Plungės, Vilniaus, Vilkaviškio, Šiaulių, Radviliškio, Šilutės, Joniškio, Akmenės, Kalvarijos ir Kretingos šokių kolektyvų pasirodė ir dvi Mažeikių choreografijos mokyklos tautinių šokių ansamblio „Kauškutis“ jaunučių grupės ir vyresnieji jaunučiai. Juos lydėjo vadovės – šokių mokytojos Olga Gross bei Ramunė Zelbienė.
„Plungėje pasirodė tik dalis kitais metais vyksiančios  Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventės šokėjų. Tai, kaip ir Mažeikiuose vykusioje miesto šventėje, buvo kažkas panašaus į didelę repeticiją prieš respublikinę šventę. Kadangi mūsų kolektyvai taip pat dalyvaus šios šventės šokių dienos metu, tai mus šokti pakvietė ir kaimynai plungiškiai“, – pasakojo O. Gross.
Baigiantis šventei mūsų choreografų galvas papuošė ąžuolų vainikai.

One Reply to “Plungės šventėje – ir Mažeikių kolektyvai”

  1. apas parašė:

    Kaip panaikinti apatinę reklamą,kuri užima trečdalį puslapio ir trukdo naudotis šiuo puslapiu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto